Yukarı

Şiş gözler nasıl indirilir?

Yorgunluk, uykusuzluk, depresyon ve çeşitli hastalıklar sebebiyle şişen gözler kadınların yüzünde adeta bir kabus gibi durmakta. Peki, şiş gözlerden nasıl kurtulabiliriz? Fondöten ve bazı kapatıcı türleriyle şiş gözleri gizlemek çoğu zaman çare olamıyor. Şiş gözlerden kurtulmanın yollarını sizden için yazdık.
Gözler, göz kapakları, gözaltları ve göz çevresinde meydana gelen şişlikler nasıl iner? Ağlamak, uykusuz kalmak, yorgunluk ve çeşitli hastalıklar gözlerin şişmesine neden olur. Özellikle kadınca bir sorun olan şiş gözaltları yüzde yorgun bir ifadeye de neden olmaktadır. Çoğu zaman makyaj yaparak gizlense de uzun vadede çözülmedikçe sık sık tekrarlayan göz şişmesi sorunu evde uygulayacağınız doğal yöntemlerle kısa sürede geçirilebilir.
Şişmiş gözler nasıl iner?
Uyandığımızda gözlerimize kompress yapacağımız buz kalıpları şişmiş olan gözlerimizin kısa sürede inmesini sağlayacaktır.
Kullandığımız poşet çayları atmayalım. Göz kapaklarımıza tutacağımız soğuk çay poşetleri şişmiş olan gözlerimizin inmesini sağlayacaktır.
Çiğ patates bilinen en etkili göz bakım ürünüdür. Özellikle göz altlarının şişliğinde kullanılır. Gözaltlarınız sık sık şişiyorsa, çiğ patates sayesinde bundan kurtulabilirsiniz. Rendelediğiniz çiğ patatesi suyunu sıkmadan gözlerinize tutun. En az 15 dakika bekletin ve daha sonra temizleyin. Bu sayede gözaltlarınızaki şişlikler inecek.
Soğuk sütün gözlere iyi geldiğini biliyor muydunuz? Pamuğu soğuk süte batırın ve şişmiş olan gözlerinize konpress yapın. Bu sayede gözleriniz inecek ve normale dönecek.
Yine en yaygın göz bakım ürünü olan salatalık unutulur mu hiç? Salatalığı dilimleyin ve gözlerinizi salatalık dilimleriyle kapatın. Salatalık bakımı gözlerinizin şişliğini indirmenin yanı sıra, gözlerinize bakım da uygulayacaktır.
Ağlamaktan şişmiş gözler kısa sürede nasıl iner?
Bildiğimiz yemek kaşığını ya da herhangi bir metal kaşığı buzdolabında soğutun. Soğuk kaşığı gözlerinize tutun. Kan akışı hızlanacak ve varsa ödem ve şişlik gidecektir.

admin

Sorry, the comment form is closed at this time.


© 2021 www.coolkadin.com, All Rights Reserved
ankara escort