Yukarı

Şimdi diyetinize eklemeniz gereken 5 sağlıklı gıda

İlkbahar geldi ve lezzeti kaybetmeden daha sağlıklı ve hafif bir diyet başlama zamanı da geldi. Sağlıklı beslenme söz konusu olduğunda, insanlar, boş kalorilerle dolu, kötü gibi görünen bazı gıdalardan vazgeçmek (veya en azından azaltmak) gerektiğini düşünüyor. Fakat bu durum ise çoğu zaman motivasyonu düşürerek tam tersi etkiye neden olup kısa vadede uygulamalara sebebiyet veriyor. İşte tam da bu sırada bilmeniz gereken bir kaç yöntemden bahsedeceğiz. Belki tamamen alışkanlıklardan vazgeçmek kolay olmasa da en azından yağ yakıcı bazı besinlerle kilo vermeniz ve yağ yakımınız kolaylaşabilir. İşte küçük ipuçları;

1. Yeşil sular

Güne başlamak için yeşil sulardan daha iyi bir yol yoktur, harmanlanırken bir miktar lif kaybolmuş olsa da, vücut gıdalardaki tüm iyi besinleri alabiliyor. En iyi seçenek yeşil bir sebze suyu. Elma veya armut ekleyerek tatlandırabilirsiniz. Tarif ise şöyle; bir salatalık, bir kereviz çubuğu, yeşil yapraklar, maydanoz, zencefil, limon ve elma.

2. Tohumlar (örneğin keten tohumu & chia & buğday ruşeymi gibi)
Omega 3 ve 6, kalsiyum, bakır, fosfor ve vitamin B9 gibi mineraller bakımından zengin oldukları için nadiren kullanılan çok sayıda tohum var. Onları meyve suyuna eklerseniz, daha önemli bir tutarlılık sağlarlar ve bir tatlıda kan şekeri dengelemesine yardımcı olurlar.

3. Yeşil Yapraklar
Hatırlanması gereken kural, yaprakları koyu yeşil, daha fazla klorofil (güçlü antioksidan), A ve B vitamini, kalsiyum, demir ve elyaf konsantre olan yeşil lahana, pazı, ıspanak veya lahanagiller alternatif çünkü hepsi de leziz ve faydalarla dolu.

4. Roka, maydanoz, kıvırcık
Yeşilliklerin kalori değeri düşüktür, bu sayede zayıflama diyetlerinde doyana kadar yiyebilme şansı verir. Kabızlık giderici, ödem ve toksin temizleyici, iştah kesici özelliğe sahiptirler.5. Baharatların gücü; Zencefil, zerdeçal, tarçın

Baharatların gücüne inanın ve yoğurt ile birlikte mutlaka ara öğününüze ekleyin. Çünkü yağ yakıcı etkiye sahip yoğurt baharatlarla birleşince bomba etkisi yaratacak.

zeynep

Sorry, the comment form is closed at this time.


© 2021 www.coolkadin.com, All Rights Reserved
ankara escort