to top

Sıfır Beden Modası DÜŞÜŞTE!

Her zaman podyumlarda incecik sıfır bedenli makenler görürüz. Fakat bu kez durum biraz farklı. New York Moda Haftası’nda büyük beden manken Ashley Graham kendi iç çamaşırı koleksiyonunu tanıttı. Günlük yaşamda genellikle kıvrımları olan daha dolgun hanımlarla karşılaşma olasılığımız daha yüksek. Öyleyse moda için de bunu göz önünde bulundurmak gerekir.
Sadece sıfır beden mankenlerin podyuma çıkıp iç çamaşırı tanıtabileceğini düşünüyorsanız yanıldınız Ya da gösterişli ve seksi iç çamaşırlarının sadece zayıf kadınlar için tasarlanıp üretildiğini düşünüyorsanız moda dünyasındaki son gelişmelerden yeterince haberdar değilsiniz demektir. Çünkü moda dünyasında büyük beden mankenler de artık ağırlıklarını iyice ortaya koymaya başladı.

Bunun son örneği de New York Moda Haftası’nda yaşandı. Sports Illustrated için kamera karşısına geçen ilk büyük beden manken olarak adını duyuran Ashley Graham kıvrımlı kadınlar için tasarladığı koleksiyonu tanıttı.

Kıvrımlar ortada

28 yaşındaki Graham’ın Kanadalı Addition Elle firması için hazırladığı koleksiyonu; hiçbiri alıştığımız kadar ince olmayan genellikle kıvrımları dikkat çeken ve ölçüleri 38 ile 44 beden arasında değişen mankenler tanıttı. Bunlardan biri de kendini “beden aktivisti” olarak tanıtan Graham’dı. 44 beden Ashley Graham’ın Siyah Okide adlı koleksiyonunda siyah, mavi ve mor renkler ağırlıkta. Üstelik Ashley Graham bu iç çamaşırlarını tasarlarken, fazla kiloları kapatmayı değil tam tersine giyenlerin kendilerini kıvrımlarından hoşnut hissetmelerini amaçlamış.

Ashley Graham, son dönemde moda dünyasında giderek seslerini duyuran büyük beden mankenlerin en ünlülerinden biri. Graham bu yılın ilk aylarında “Bu plaj vücuduna hazır mısınız” sloganıyla tanıtımı yapılan bir zayıfama ürününü protesto etmek için de Instagram sayfasında bir kampanya başlatmıştı. Graham “Saklayacak hiçbir şey yok, teşhir edecek çok şey var” notuyla kadınlara bakış açısını da esprili bir şekilde eleştirmişti.

admin

Sorry, the comment form is closed at this time.