Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/coolkadin/public_html/wp-content/themes/tomasdaisy/framework/modules/widgets/sticky-sidebar/sticky-sidebar.php on line 20

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/coolkadin/public_html/wp-content/themes/tomasdaisy/framework/modules/widgets/sticky-sidebar/sticky-sidebar.php:20) in /home/coolkadin/public_html/wp-content/plugins/smio-wpapi/class.controller.php on line 8

Warning: session_start(): Cannot start session when headers already sent in /home/coolkadin/public_html/wp-content/plugins/smio-wpapi/class.controller.php on line 11
Sevgililer Günü'ne Girmeden Önce İlişki Tipinizi Öğrenin

Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/coolkadin/public_html/wp-content/themes/tomasdaisy/framework/modules/header/types/header-type2.php on line 213

Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/coolkadin/public_html/wp-content/themes/tomasdaisy/framework/modules/header/types/header-type2.php on line 214
Yukarı

Sevgililer Günü’ne Girmeden Önce İlişki Tipinizi Öğrenin

Şu hayatta ne kadar çok çift varsa o kadar çok ilişki tipi mevcut. Fakat genelleme yapmak kaçınılmaz. Sizler de ilişkinizin hangi kategoriye girdiğini öğrenmek istiyorsanız doğru yazıyı okuyorsunuz demektir.

Bağımlı İlişki

Eğer siz de partneriniz de birbirinizden uzak olduğunuz zamanlarda kendinizi güvende hissetmiyor, kendinizi her an tedirgin ve eksik hissediyorsanız, bağımlı bir ilişkide olabilirsiniz.

Sevgiliniz, eşiniz yanınızda değilken endişeli tavırlar takınan, hiçbir eğlenceye katılmayanlardansanız bu ilişki sizi yıpratır, gelişiminizi engeller, bizden söylemesi. Tabii ki sevgilinizi her an görmek istiyor olabilirsiniz fakat bu bağımlılığa doğru kaymışsa bir zaman sonra kendi kendinize yetemeyecek duruma gelebilirsiniz. Bu sebeple sevgilinizi sevin evet ama önce kendinizi sevin.

Bağımsız İlişki

Şayet aşktan önce mantığın geldiğine inanan bir çiftseniz ve kişilikleriniz her zaman ilişkinizin önüne geçiyorsa sizin bağımsız bir ilişkiniz var demektir. Bundan memnun olabilirsiniz, nitekim mantıklı olmak iyi bir şeydir fakat aşk sadece mantıktan mı ibaret sizce? Uzun vadede tutku eksikliğinden şikayet etmek istemiyorsanız bazen mantığınızı bir kenara koymayı bilmelisiniz.

Dominant İlişki

İlişkinizde bir taraf diğer tarafa göre daha baskınsa yani bir taraf daha müdahaleciyse ve sözü daha fazla geçiyorsa dominant bir ilişki yaşıyorsunuz demektir. Bazıları yönlendirilmekten hoşlanabilir fakat bu devamlı tekrarlandığı takdirde kendinizi pasif hissetmeniz mümkün. Baskın olan taraf ise yönlendirdiği kişiye karşı bir zaman sonra saygısını yitirebilir. Aman dikkat, tehlike çanları çalmasın!

Teselli İlişkisi

Bazen yalnızca bir tarafın bazen her iki tarafın da birden zorlu bir ayrılık sürecinin hemen sonrasında başladığı ilişkilerin amacı genellikle teselli edilme ihtiyacıdır. “Çivi çiviyi söker.” güzide atasözümüzün her zaman doğru olmadığına inananlar bu ilişkinin sonunun ne olacağını tahmin ederler herhalde. Evet belki geçirdiğiniz ayrılığın acısını atlatamazsınız fakat başladığınız ilişkide de bir ayrılığın olması kuvvetle muhtemeldir. İnsan kendi kendine yetebilmeyi öğrenebilmeli kızlar, cool kadın olmak bunu gerektirir. Aşk acısını atlattıktan sonra bütün aşklar sizi bekliyor olacak zaten.

Açık İlişki

Bu ilişki tipi son zamanlarda çok fazla gözümüze sokuluyor. Açık ilişkide çiftler birbirlerine karşı duygusal bir bağla bağlandıklarını ifade ediyorlar fakat aynı zamanda başka kişilere de kapılarını açıyorlar. Çok tasvip etmediğimiz bu ilişki içerisindeyseniz lütfen duygusal bir bağla birbirinize bağlandığınızı iddia etmeyin. Eğleniyoruz, deyin. Hepsi bu!

Zorlama İlişki

Çok uzun zamandır hayatınızda kimse yoksa “Yeter artık” diyerek isyan bayrağını çekebilir ve karşınıza neredeyse ilk çıkan erkeğin kollarına atlayabilirsiniz. E tabii duygusal bir nedenle erkeğinizin kollarına atılmadığınız, adeta kendinizi zorladığınız için o kişiyi sevmek için kendinizi epey zorlayacaksınız. Çok nadir de olsa bu tip kararların sonrasında çiftlerin birbirleri için olduğu görülebiliyor. Fakat büyük bir risk içermiyor mu sizce de? Önce sevip, mantık süzgecinden geçirip sonra kollarına atılmak çok daha tutkulu olur sanki?

Toksik İlişki

Bu ilişki türü insanı tüketen cinsten. Birbirini çok seven çiftler arasında eğer kültür, değer, düşünce, hayat tarzı gibi konularda ciddi uçurumlar varsa sevginin yeterli olmadığı bu durumda çok acı çekmeniz muhtemel. Üstelik çok sevdiğiniz için de bir türlü kopamazsınız. Kopamadıkça da acınızı artırırsınız. Birbirini seven fakat birbirine hiçbir şekilde uymayan insanlar, o güzel sevginin hatırına birbirlerini yıpratmadan bu ilişkiyi bitirirlerse, hoş bir anıları olabilir.

Geçici İlişki

Sadece eğlencenin var olduğu bir ilişkiniz var diyelim. Fakat iş geleceğinizi o kişiyle kurma fikrine gelince tıkanıyorsanız geçici bir ilişkiniz var demektir. Tamam anlaşıyorsunuz, çok eğleniyorsunuz da peki neden geleceğinizi planlayamıyorsunuz? Eğer bir taraf gelecek planları kurarken diğer taraf sadece eğlencenin derdine düşmüşse hele… Aman aman kimsenin duygularıyla oynamadan karşınızdakinin fikirlerini öğrenin ve ona göre yolunuzu çizin derim.

Mükemmel İlişki

Mükemmel ilişkiden kasıt, dizilerde, filmlerde gördüğümüz o birbirlerine delicesine aşık çiftler değil. Burada kastedilen yalnızca dışarıdan bakıldığında mükemmel görünen çiftlerin yaşadığı ilişki tipi. Eğer size her anlamda uyan, yakışıklı, romantik, evliliğe uygun bir erkek varsa çevrenizdeki kişiler bu erkekle beraber olmanız için teşvik edecektir. Fakat siz bütün mükemmelliğe rağmen bir türlü bir şeyler hissedemiyorsanız ilişkiniz sadece “Dışarıdan Mükemmel” görünecektir.

 

leyl öz

Sorry, the comment form is closed at this time.


© 2021 www.coolkadin.com, All Rights Reserved