Yukarı

Salonda yemek odası takımı kullanmak?

Her evde yemek odası için ayrı bir oda oluşturma imkanı bulunmayabilir. Bu durumda pek çok kişinin tercihi geniş salonları ikiye bölerek bir kısmını da yemek odası gibi dekore etmek olacaktır. Bunu sağlayabilmek için salonun yeterince büyük olması gerekir. Aksi takdirde küçük salonlar için sadece yemek masası kullanımı daha doğru olacaktır.Salonda yemek odası takımı kullanmak için sayesinde salonla birleşik bir yemek odasına sahip olmanız daha kolay bir hale gelecektir.

  1. Salonda yemek odası takımı kullanmak istiyorsanız mümkün mertebe salon takımınızla uyumlu olan modellerden yana kullanmanız daha doğru olacaktır. Özellikle mobilya markalarının aynı seriden üretmiş oldukları salon ve yemek odası takımı kullanmanız doğru bir seçim olacaktır.

yemek-odalari

  1. Seri halindeki takımların çok fazla yer kapladığını düşünüyorsanız mobilya seçimlerinizi yaparken aynı renkteki mobilyaları kullanmaya özen göstermeniz yararlı olacaktır. Bunun yanı sıra özellikle tercihinizi ceviz ve krem renkli mobilyalardan yana kullanmanız faydanıza olacaktır. Bunlar daha açık renkli olmaları sebebi ile salonlarınızın eşya karmaşası içerisinde olmasını engelleyebilmeniz mümkündür.
  2. Yemek odası takımlarınızı seçerken büyük ve kalın mobilyaları tercih etmeniz zararınıza olacaktır. Konsol ve vitrin seçiminiz daha minimalize modellerden yana kullanmanız faydanıza olacaktır. Bu modeller sayesinde gereksiz yere daha fazla yer kaybetme probleminden de kurtulmanız mümkün olacaktır.
  3. Konsol seçimlerinizi yaparken ayna kullanmanız ya da duvara ayrıca ayna yerleştirmeniz faydanıza olacaktır. Bu sayede derinlik algısı yaratabilmeniz ve küçük salonlarınızın daha geniş bir görünüme sahip olmasını sağlayabilmeniz mümkün olacaktır.
  4. yemek-odasi takimi
  1. Her ne kadar daha açık renkli modelleri kullanmanız faydanıza olacak olsa da eğer biraz da renk katmak istiyorsanız salon takımınızla uyumlu olan renklerde minderleri bulunan sandalyeler kullanarak da bu alanı daha renkli bir hale getirebilirsiniz.
  2. Yemek odası takımını özenle seçmeniz yeterli olmayacaktır. Salon takımınızı da buna uygun biçimde yapmanız gerekir. Bu yüzden özellikle maxi koltuk takımları yerine daha az yer kaplayan ve daha kullanışlı olan modern köşe koltukları kullanmanız size yer açıcından büyük bir avantaj sağlayacaktır.
  3. yemek-odasi-takim
  1. Salonla yemek odasını birbirinden ayırmak için eğer pencerelerinizin de durumu müsaitse koltuğunuzun arkasında yemek masanız ve konsol takımınız olacak şekilde bir düzenlemeye gitmeniz daha doğru bir seçim olacaktır. Bu sayede yemek odası için ayrı bir odanız bulunmasa da salonla yemek odanızı birbirinden ayırabilmeniz, bu alanları daha verimli bir şekilde kullanabilmeniz mümkün olacaktır.

admin

Sorry, the comment form is closed at this time.


© 2021 www.coolkadin.com, All Rights Reserved