Yukarı

Sağlıklı Saçlar İçin 8 Öneri

Yüzümüzün güzel görünmesi için saçlara ihtiyacımız vardır. Bakımlı saçlar ise her zaman kendini belli eder. Herkesin hayali sağlıklı ve güçlü saçlara sahip olmak için ise yapmanız gereken 8 temel bakım vardır. Bunları maddeler halinde ele alırsak.

  1. Saçlarımızı çok sık yıkamamamız gerekiyor. Haftada maksimum 2-3 kere saçlarımızı yıkamamız yeterli; daha fazlası ise saçlardaki doğal yağı kuruttuğundan kuru ve yıpranmış saçlara sebep oluyor.
  2. Uzun saçlar için saçlarımızı kestirmemiz gerekiyor. Saçlarımızı uzatmak istediğimizde hiç kestirmemek büyük bir hata. 2-3 ayda bir uçlarından 1-2 santim kestirdiğinizde saçlarınız çok daha sağlıklı olacak ve bu da uzaması için oldukça önemli.
  3. Özellikle mevsim geçişleri veya saçlarımızın daha sağlıksız olduğu dönemlerde vitamin kullanmalıyız. Saç, tırnak ve cilt için olan vitaminleri kullanarak; saçlarınızı içeriden besleyebilirsiniz.
  4. Haftada 1 yoğun bir bakım uygulamak gerekiyor. Bunun için hazır maskeler kullanabileceğiniz gibi; evde kendinizde kolayca maskeler hazırlayabilirsiniz. Hindistancevizi yağı, yumurta, bal, zeytinyağı veya istediğiniz diğer malzemeleri kullanabilirsiniz.
  5. Isı işlemleri saçlara zarar veriyor. Bu yüzden mümkün oldukça uzak durmak gerekiyor. Onun yerine örgü, topuz gibi modelleri tercih edin.
  6. Mutlaka bir kuru şampuan edinin. Farklı seçenekleri deneyerek hoşunuza giden bir tane bulun. Eğer etkisi yeterli gelmezse akşam yatmadan önce uygulayarak sabaha kadar daha çok etki elde edebilirsiniz.
  7. Geceleri saçlarınızı örerek uyursanız, uyurken saçlarınız birbirine dolaşmaz ve sabah açtığınızda dalgalı saçlarınız güne hazır olur. Örmeden önce uçlarına saç bakım yağı sürüp, ördükten sonra saç spreyi sıkarsanız dalgalarınız daha güzel görünecektir.
  8. Saçlarınızın parlak görünmesi için soğuk su ile durulayın.

zeynep

Sorry, the comment form is closed at this time.


© 2021 www.coolkadin.com, All Rights Reserved
ankara escort