Yukarı

Sağlıklı Bir Cilde Nasıl Sahip Oluruz?

Sağlıklı bir cilt için biz kadınların yapmayacağı şey yoktur herhalde… Cilt temizliği, doğal otlar, doğal yağlar, bakım kürleri, kremler, temizleme jelleri, bitkiler ve daha neler neler… Eminim hemen tüm kadınlar cildine çeşitli yollarla bakmak için çabalamaktadır. Cildimize iyi bakmak için öncelikle sağlıklı beslenmek, spor yapmak ve bol su tüketmek zorundayız sevgili hanımlar… Ve ben her zamanki gibi organik ve doğal çözümlerden yana olduğumu belirtmeliyim. Bu yüzden doğamıza en uygun cilt bakım kürleri evde yapılan kürlerdir diye düşünüyorum. Sağlıklı, pembe, parlak ve pürüzsüz bir cilt için yapmanız gerekenleri sizler için bir bir araştırıp yazdım.

saglikli-bir-cilde-nasil-sahip-olunur

Güneşten Korunma

Öncelikle güneş koruma kreminizi yüksek faktörlü tutmanız gerekir. Bronzlaşmak için güneşin altına yatmak iyi hoş da eğer güneş de fazla kalırsak neler olabileceğini biliyor musunuz? Cildiniz çok çabuk yaşlanır. Cilt kırışıklıkları ve cilt lekeleri ortaya çıkar. Eğer kendinizi seviyorsanız güneşe kremsiz çıkmayın ve güneş ışınlarına çok fazla maruz kalmamaya dikkat etmelisiniz.

Cildinizi Ölü Derilerden Arındırın

Cildinizi doğal yağlar ve bitkilerle hazırladığınız peelingler sayesinde ölü derilerden arındırın. Haftada üç kez peeling yapmanızı öneriyorum. Ayrıca aromatik yağlarla cildinize masaj yapıp daha sonra keseyle de ölü derilerinizden kurtulabilirsiniz.

Bitkisel Formüllerden Yararlanın

Limon suyu, patates, zerdeçal, aloe vera jel, hindistan cevizi yağı ve zeytinyağı cildi besler. Üstelik parlaklık ve canlılık katar.

admin

Sorry, the comment form is closed at this time.


© 2021 www.coolkadin.com, All Rights Reserved