Yukarı

Sadece 1 tatlı kaşığı hardal yağı ile neleryapabilirsiniz.

Sadece 1 tatlı kaşığı hardal yağı ile 5 derdinizi ortadan kaldırabilirsiniz.

Hardal yağı acı yağ olarak bilinir. Yemek pişirmek için büyük miktarlarda kullanıyoruz. Genellikle sadece yağ olarak kullanılır, ancak hem sağlığı hem de güzelliği arttırmada çok faydalı olan etkisi ve özellikleri nedeniyle hardal yağı bir ilaç olarak da kabul edilir. Hardal tohumu yağı, omega-3 yağ asitlerindeki zenginliği nedeniyle sağlıklı bir yağ olarak kabul edilir.

Ancak hardal yağını ev de yapılan bazı reçetelerde dekullanabileceğinizi biliyor muydunuz? Bu yüzden bugün sizlere hardal yağının faydalarını sunuyoruz. Sadece 1 tatlı kaşığı hardal yağı kullanarak birçok probleminizi ortadan kaldırabilirsiniz.

Yumuşak cilt

Yumuşak bir cilt elde etmek için hardal yağı kullanabilirsiniz. Yağda bulunan E Vitamini, vücuttaki serbest radikalleri bloke ederek cildin genç kalmasına yardımcı olur. Cildinizdeki koyu lekelerin azaltılmasına, cildin iyileştirilmesine ve ince çizgilerin ve kırışıklıkların azaltılmasına yardımcı olur. Ağız yoluyla tüketildiğinde cilt içten beslenir ve yüze uygulandığında cildin nemini korur. Yumuşak bir cilt elde etmek için nohut unu, zerdeçal ve hardal yağını karıştırarak bir macun yapın ve yüzünüze uygulayın.

Parlak dişler

Beslenme alışkanlıklarımız nedeniyle Dişlerimiz zamanla lekelenir. Aşırı kola, kahve, çay ve şarap tüketmek dişlerin çürümesine neden olabilir. Dişlerinizi parlatmak için biraz hardal yağı kullanabilirsiniz. Hardal yağı, dişlerinizi parlak ve güçlü hale getirmek için limon damlaları ve biraz tuz ile fırçalamak suretiyle kullanılabilir. Bunun dışında dişlerinizde ağrı varsa hardal yağına tuzu karıştırıp diş etlerine hafifçe masaj yapın.

Akne izlerini yok edin

Hardal yağının mantar önleyici ve bakteri önleyici özellikleri sivilce ve kızarıklıkların giderilmesine yardımcı olur ,Cildinizde kullanmak için en iyi seçimlerdendir. Tek yapmanız gereken cildinize günde 10-15 dakika boyunca birkaç damla hardal yağı sürmek. Sadece cildinizi sağlıklı ve parlak tutmakla kalmayacak, aynı zamanda cildinizi de iyileştirecektir.

Saç için hardal yağı

Evimizin büyükleri her zaman saç bakımı için hardal yağı sürülmesini tavsiye eder. Bunun nedeni, hardal yağının saçınızı uzun süre siyah tutan birçok bileşen içermesidir. Kepek, kaşıntı, saç dökülmesi gibi sorunlardan rahatsızsanız, hardal yağını hafifçe ısıtın ve hafif ellerle saç diplerine masaj yapın. Bundan sonra saçı hafif bir şampuanla yıkayın. Bunu günlük olarak yapmak size iyi sonuçlar verecektir.

Kas ağrılarını giderin

Antrenmandan veya oyundan sonra kaslarınızda ağrı hissederseniz ağrıdan kurtulmak için bir kaşık hardal yağına kaya tuzu koyun ve o bölgeye iyice masaj yapın. Kısa sürede rahatlama hissedeceksiniz. Hardal yağında bulunan anti-inflamatuar özellikler sayesinde ağrılarınızdan kurtulursunuz.

admin

Sorry, the comment form is closed at this time.


© 2021 www.coolkadin.com, All Rights Reserved