Yukarı

Saçlarınızı Sağlıklı Uzatmanın Yolları

Saçlarınızın daha sağlıklı ve güçlü uzamasını istemez misiniz? Saçlar sene boyunca, gerek havanın ısı değişimlerinden gerekse çevresel ya da kişisel faktörlerden dolayı oldukça yıpranıyor.
Çevre ve hava faktörünü her ne kadar değiştirmek gibi bir durumumuz yok gibi görünse de, bunlara rağmen saçlarımızın daha sağlıklı olmalarını sağlamak elimizde!

Peki nasıl mı?
İşte saçlarınızın güçlenmesi ve daha sağlıklı uzaması adına yapmanız gerekenler!
Saçlarınızın Daha Sağlıklı Uzaması İçin Yapmanız Gerekenler!

Haftada iki kez yıkayın!
Saçlarınızı haftada iki kere yıkamanız olası kırılmaların, yağlanmaların ve saç dökülmesinin önüne geçmenizde oldukça yardımcı olacaktır.
Unutmayın, saçlarınızı gün aşırı yıkamakla sadece saçlarınızın kısa süreli yağlanma probleminin üzerine gitmiş olursunuz.

Saçlarınızın Daha Sağlıklı Uzaması İçin Yapmanız Gerekenler!
Düzenli olarak düzelttirin!
Kuaförlere her gittiğinizde duyduğunuz “Saçlarının ucu çok yıpranmış, düzeltmemiz lazım.” cümlesine bir türlü inanasınız ya da bu konuda kuaförünüze güvenesiniz gelmese de, bir noktada haklı olduklarını söyleyebiliriz.
Birkaç hafta bir saçlarınızın yıpranan uçlarını düzelttirmeniz onların daha sağlıklı uzamasını sağlayacaktır.
Bu durumda tek yapmanız gereken düzeltme işine girişmesine izin verdikten sonra saçlarınızın boyunda büyük bir fark yaratmayacak kuaförler bulmak!

Saçlarınızın Daha Sağlıklı Uzaması İçin Yapmanız Gerekenler!

Fırçalama sıklığı!
Saçlarınızı mutlaka günde iki kez fırçalamanız gerektiğini söyleyebiliriz. Düzenli olarak fırçaladığınızda kafa derinizdeki kan dolaşımını arttırarak saçlarınızın daha sağlıklı uzamasında yardımcı olursunuz!

Saçlarınızın Daha Sağlıklı Uzaması İçin Yapmanız Gerekenler!
Saç şekillendiricisi diyeti!
Kendinize ve saçlarınıza bir söz verin ve saçlarınızı şekillendirmek adına yüksek ısı kullanan bu aletleri sadecee haftanın belirlediğiniz günlerinde kullanın.
Tabii, bunu yaparken de öncesinde koruyucu spreylerinizi sıkmayı unutmayın. Çünkü son zamanlarda sağlıklı saçların tek düşmanının, pek öyle görünmese de düzleştiriciler ve maşalar olduğunu söyleyebiliriz.

Saçlarınızın Daha Sağlıklı Uzaması İçin Yapmanız Gerekenler!
Islak saç sorunsalı!
Saçlarınız ıslakken kesinlikle fırçalamamanızı öneririz, zira saçlar ıslak olduğunda normalden fazla kırılgan olurlar ve taranmak onları oldukça yıpratır.
Eğer aceleniz varsa ve duştan sonra taramanız gerekiyorsa, geniş dişli tarakları kullanmanızı önerebiliriz.

admin

Sorry, the comment form is closed at this time.


© 2021 www.coolkadin.com, All Rights Reserved
ankara escort