Yukarı

Rubato

Konser / Canlı Müzik

6 Ocak 2016, Çarşamba

22:30 – 23:45

Ücretli

 

 

Rubato… Çello ve vokalde Özer Arkun, ud, cümbüş ve akustik gitarda Fatih Ahıskalı, klarnet, soprano saksofon ve bas klarnette Göksun Çavdar ile bas gitarda Erlap Görgün`den oluşan Anadolu müziğinin oda orkestrası.

Bir müzik cümlesinde temponun serbest bir anlayışla hızlandırılıp yavaşlatılması anlamına gelen `rubato` bir tür ritmik özgürlüktür.

Grup elemanları müziğin bütün duygusal geçişlerini aynı anda, aynı duyguyla ve büyük bir ahenk içinde, adeta sadece kendilerinin görebildiği bir orkestra şefini takip edermişcesine birlikte hissettiklerini farkedince Rubato doğdu.

Bu birlikte hissediş hali, hiç şüphesiz uzun yıllardır birlikte müzik yapmalarının ve bu süreçte olgunlaşan dostluklarının doğal bir sonucuydu.

Şimdiye kadar birçok sanatçı dostlarının albümünde enstrümanlarıyla yer almış, sayısız müzikal renkle yoğrulmuşlardı. Sonra yine sözsüz bir anlaşmayla, bu kez kendi renklerini, fikirlerini, duygularını, aşklarını kendi özgür ifadeleriyle paylaşmanın zamanının geldiğine inandılar. Başlarken “güzel müzik, güzel duygularla müziğe niyetlenildiğinde olur” dediler. Bu niyet, tüm albüm sürecinde kulaklarında dolandı, durdu.

Ve Rubato ilk albümleri `BİR`i 2013 sonunda yayınladı. Kendi BİR oluş hallerini dinleyiciyle paylaşmak, onlarla da BİR olmak gibi bir dertleri vardı ve albümden sonra verdikleri her konserde bu `BİR`liği yakaladılar. Farklı müzikal beğeni ve kültürlerden dinleyiciyi yüreklerinden kavradılar, müzikleriyle çok derinlere dokundular.

zeynep

Sorry, the comment form is closed at this time.


© 2021 www.coolkadin.com, All Rights Reserved
ankara escort