to top

Regl Döneminde Yapılmaması Gerekenler

Regl dönemi çoğu kadın için sancılı geçmektedir. Çoğu kadının regl (adet) dönemi mütenevvi şikayetlerin had safhada yaşandığı bir şekilde geçer ve bu şikayetlerden muzdarip olan kadınların hem günlük aktivitelerinde aksamalara husule gelir hem de yaşadıkları sıkıntıları bir an evvel geçirmek için çeşitli yöntemlere başvururlar.
Oysa ki, uzmanlar regl döneminde doğru bir beslenme programı sayesinde şikayetlerin şiddetini azaltabileceğimizi, yanlış beslenme ile de arttırabileceğimizi söylüyorlar. Bu yazımızda sizlere adet döneminde uzak durulması gereken besinlerden bahsedeceğiz.
Adet döneminde yenmemesi gerekenler
Adet döneminde tüketeceğiniz bir takım besinler şikayetlerinizin artmasına sebep olmaktadır. Özellikle de göğüs hassasiyeti ve ağrıları her kadının regl döneminde şikayet ettiği bir durumdur. Regl döneminde tuzdan yoksun bir beslenme programı tercih ederseniz, göğüs hassasiyeti, göğüs ağrısı ve diğer şikayetleri yaşamamış olursunuz.
Yağ, şeker ve kafein içerikli yiyeceklerin yenmesi ya da içilmesi de, regl dönemi şikayetlerini arttırır. Kadınlar adet dönemlerinde bu besinleri tüketirken oldukça dikkatli davranmalı ve aşırıya kaçmamalıdırlar.

admin

Sorry, the comment form is closed at this time.