Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/coolkadin/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/framework/functions-wordpress.class.php on line 258
Ofis Şıklığı
Yukarı

Ofis Şıklığı

Eskiden iş yerlerinde giyim konusunda çok katı kurallar hüküm sürüyordu fakat artık öyle değil. Böylece tek tip stilden kurtulabildik. Artık ofislerde de moda rüzgarı esiyor.  İş yerinde, ofiste şıklık iyi bir izlenim bırakabilmek için çok çok önemli. Şık olacağız derken rahatlığımızdan da ödün vermememiz gerekiyor. Zaten stresli bir ortam olan iş yerlerinde bir de kıyafetin huzursuzluğuyla uğraşmak günü kabusa çevirebilir.

Bu kapsamda size iki tarzdan bahsedeceğiz. Biri “Business Casual” diğeri de “Smart Casual.”

Business Casual’ı kurumsal rahat olarak tanımlayabiliriz. Yani hem şık olmak hem de rahat olmak. Bu tarzın olmazsa olmazı ise kumaş pantolonlardır. Kumaş pantolonlarla beraber düz ya da desenli gömlekler giyilebilir. Bu tarzı isterseniz ceketlerle de tamamlayabilirsiniz. Bu tarzın kaldırabildiği aksesuarlar, kol düğmeleri, değişik tarzda kravatlar, eğlenceli cep mendilleri, pantolon askıları ya da yaka iğneleri… Ayakkabılarınız ise öncelikle bakımlı ve temiz olmalı. Klasik, deri ya da süet ayakkabıları tercih edebilirsiniz.

Smart Casual’ı ise şık – günlük olarak tanımlayabiliriz. Bu tarz, business casual’dan çok daha esnektir. Fakat detaylar tabii ki burada da önemli. Spor, fit bir ceketin içerisine şık bir tişört ya da dökümlü bir triko giyebilirsiniz. Tişörtlerinizde ve gömleklerinizde açık renkleri tercih edebilirsiniz. Ayrıca desenleri de belli belirsiz olabilir. Eğer bu tarzı benimsediyseniz, uygun Jean pantolonlar, spor ayakkabılar, nubuk ya da süet ayakkabılarla kombininizi tamamlayabilirsiniz. Fakat dikkat edin, Jean pantolonlarınız mümkün olduğunca koyu renkli olsun ve fit kesimde olsun.

 

 

ikoncan

Sorry, the comment form is closed at this time.


© 2021 www.coolkadin.com, All Rights Reserved
ankara escort