Yukarı

Normal Doğumda Vajinada Kalıcı Genişleme Olur Mu?

Kadınların normal doğum yapmak istememe sebeplerinden bir tanesi de bu durumun vajinada genişleme yaparak cinsel hayatlarını etkileyeceği korkusudur.

Tahmin edildiği gibi normal doğum vajinada genişlme yapar. Fakat sezeryan doğumlarda da, normal doğum kadar olmasa bile az miktarda bir genişleme olur. Normal doğum sırasında yaklaşık 35cm baş çevresi olan bir bebek kafası çıktığından  burada bir genişleme kalacaktır. Bu doku doğum sonrası eski haline gelse bile sıfır olarak aynı olması mümkün değildir. Çünkü bu bölgeyi hem bebek esnetmiştir, hem de bu bölge doğum evresi geçiren her kadında istemese de sezaryen doğumu tercih etse de genişleme olur.

Normal doğumda eğer kadına dikişli uygulama yapıldıysa ve bu dikiş uygun büyüklükte uygulanmışsa bu durum daha hafif geçirilir ve kadının cinsel hayatını olumsuz etkileyecek boyutta bir sorun yaşanmaz.

3 çocuğa kadar zarar görmeyen vajina 4. Çocuktan sonra kadının cinsel hayatını etkileyebilir, idrar problemleri kadına yaşatabilir.

Bu gibi durumlarda ise çok basit bir operasyonla bu durum düzeltilebilir. Yaklaşık 30-45 dakika süren bir dikiş operasyonudur. Başarı oranı ise oldukça yüksektir.

Bu nedenle cool kadın ekibi olarak herhangi bir sağlık probleminiz yok ise ve doktorunuz bir sorun görmüyor ise adı da üzerinde olan normal doğumu yapmanızı hem bebeğinizin hem de sizin sağlığınız açısından öneririz.

dogum_fotografi_leyla_011

zeynep

Sorry, the comment form is closed at this time.


© 2021 www.coolkadin.com, All Rights Reserved
ankara escort