to top

Neden Terk Ediliyoruz?

Olumlu bir şekilde başlayan ilişkiler neden kötü şekilde sonlanıyor. Mutlu bir ilişkide olduğunuzu düşünürken, kendinizi birden “Sorun sende değil bende” konuşmasını dinlerken mi buldunuz? Peki, terk edilmenizin sebebini hiç düşündünüz mü?

İşte ilişkinizin bitmesine yol açan nedenler…

1- Farklı istekler
İlk başta sadece takılıyordunuz. Ama görüşmeye devam ettikçe birbirinizden hoşlandığınızı fark edip ciddi bir ilişkiye başladınız. Biriniz ilişkiyi ilerletmek isterken diğeriniz sadece seks ile yetinmek istiyor. O evlenmek isterken, siz sadece eğlenmek istiyorsunuz. Ya da beraber taşınmayı önerdiğiniz sırada, o hala eski sevgilisini unutmaya çalışıyor. Aranızdaki kimyada sorun yok. Sadece farklı beklentilere sahipsiniz.

2- Hayatta farklı noktalardasınız
Çoğu zaman kadınlar, kendilerinden yaşça büyük bir adamla çıkmanın iyi bir şey olduğunu düşünür. Yine de kimi zaman felaketin habercisi de olabilir. Siz 20’lerinizde, hala hayattan ne beklediğinizi düşünürken, o artık düzenli bir hayata geçmeye hazırdır. Bazen sizden yaşça büyük adamlar, sizin henüz daha deneyimlemediğiniz şeyleri gerçekleştirmiştir. Evlilik, çocuk, iş için taşınmak… Eğer orta noktada buluşmayı başaramıyorsanız eninde sonunda ayrılacaksınızdır.

3- Bir taraf daha hızlı hareket ediyor
Eğer partnerinize göre daha hızlı hareket edip, ilişkinizi kısa bir sürede ileriye taşımak istiyorsanız sonunda yalnız kalabilirsiniz. İki tarafın da ne istediğini konuşmalısınız. Bu sayede gerçekçi isteklerle hareket edebilirsiniz. Eğer bir insan diğerine göre daha hızlı hareket ediyorsa, karşı taraf korkup kaçabilir.

4- Güven eksikliği
Bir ilişkide güven sorunu yaşamanıza neden olacak bir sürü etken var. Bir insan karşısındakinin güvenini kıracak bir davranışta bulunabilir. Yalan söyleyebilir ya da aldatabilir… Belki de eski ilişkilerinden kalma alışkanlıklarını yenisine taşıyabilir. İki durumda da yaralı bir ceylan ile çıktığınız hissine kapılabilirsiniz. Bir kere güveniniz kırıldı mı tamir etmesi çok zordur. Bazıları çabalamak yerine ayrılmayı tercih edebilir.

5- Gerçek sorun
Bazen geri dönüp ilişkinize baktığınızda gerçek nedenleri görebilirsiniz. Bir veya birkaç sorun yüzünden sürekli kavga ediyordunuz. İkiniz de sürekli kırıcı konuşmalar yapıyordunuz. Birbirinize fiziksel açıdan zarar vermeden ilişkinizin sonlandığı için sevinmelisiniz.

6- Duygusal İlişki
Fiziksel olarak kimse aldatılmadı, ama biriniz duygusal anlamda ilişki yaşamaya başladınız. Ofisteki uzun kahve molaları veya birlikte spora gitmek gibi… Bir bakmışsınız aranızdaki, sahip olduğunuz ilişkinizin de önüne geçmiş. Seks hala muhteşem olabilir, ama eğer iki taraftan birinin aklı başka birisindeyse yakın zamanda ayrılık kararı almanız çok doğal. Kısa sürede yeni bir ilişkiye başlarsa / başlarsanız şaşırmayın.

7- Değer yargılarınız uyuşmuyor
Hayatınızda büyük bir yer kaplayan konularda anlaşamamak sizi ayrı düşürebilir. Polikita veya spor gibi konularda anlaşamıyorsanız, ileride büyük sorunlar yaşayabilirsiniz. İlk başta fikir ayrılıklarını görmezden gelebilirsiniz, ama bir yerden sonra anlayış göstermekten bıkacaksınız.

8- ‘O kişi’ değilsiniz
Eğer partneriniz size ‘o’ olmadığınızı söylüyorsa, iyi tarafından bakmaya çalışın. Size karşı dürüst olması iyi bir şey. Bazen ilişkide hiçbir sorun olmasına gerek yok. Sadece hislerinize güvenmeniz gerekir. Sizin harika biri olduğunuzu düşünmesi yeterli değil ve o da bunun farkında. Üzülmekte haklısınız, ama siz de özel olduğunuza inanan birini hak ediyorsunuz.

admin

Sorry, the comment form is closed at this time.