Yukarı

MUTLU BİR HAMİLELİK İÇİN YAPMANIZ GEREKEN 4 ŞEY

Tebrikler, birkaç ay içerisinde kucağınıza bebeğinizi almanın mutluluğunu yaşayacaksınız. Ancak öncesinde sizi hamilelik gibi doğal ama bazen zorlu olabilen bir süreç bekliyor.

Eğer bir sağlık probleminiz yoksa hamileliğiniz doğal seyrinde devam edecek ve siz de bu süreci başarılı bir şekilde atlatacaksınız. Bu, bebeğinizin gelişimi için de oldukça önemli. Çünkü bebeğiniz sizin duygularınızı hissedebiliyor ve mutlu bir hamilelik mutlu bir bebek anlamına geliyor. O halde mutlu bir hamilelik için neler yapabileceğinizi de bilmelisiniz. İşte, yapmanız gereken 4 şey…

KENDİNİZE HAMİLE BİR ARKADAŞ EDİNİN

Hamilelik daha önce tatmadığınız bir duyguysa hemen her gün gelişen bebeğinizle farklı duygular ve soru işaretleriyle karşılaşacaksınız. Bu sorular ve kaygılar oldukça normal. Bu süreçte kendinize hamile bir arkadaş edinirseniz hem soruları birlikte sorar hem de onun deneyimlerinden yararlanırsınız. Bu sürecin normalleşmesi için de size iyi gelecektir. Gittiğiniz doktor muayenesinde bir arkadaş edinin ve çekingen davranmayın.

İLİŞKİNİZİ GÖZDEN GEÇİRİN

Hamilelik döneminde sıkıntı ve üzüntü yaşamamanız son derece önemlidir. Bu nedenle ilişkinizde bir sorun olmadığını ve mutlu bir birlikteliğiniz olduğunu düşündükten sonra çocuk yapmaya karar verin. Mutlu bir hamileliği tek başınıza sağlayamazsınız çünkü iki kişisiniz. Bu nedenle karşılıklı emin olduğunuzda bir bebek sahibi olmak mutlu bir hamileliğin ilk adımıdır.

MADDİ GÜCÜNÜZÜ İYİ BELİRLEYİN

Çocuk yapmaya karar vermeden önce maddi anlamda bu durumun üstesinden gelip gelemeyeceğinizi tespit etmek oldukça önemlidir. Maddi sıkıntılar ailenin huzurunu kaçırabilecek en önemli etkenlerden biridir. Bu nedenle hamilelik öncesinde bütçe çalışması yapmaya başlayın. Eğer sürpriz bir hamilelik yaşıyorsanız hala geç değil. Önünüzde uzun bir süreç var. Daha fazla çalışıp, maddi durumunuzu düzeltebilirsiniz.

DOKTORUNUZA GÜVENİN

Doktorunuzla iyi bir iletişim kurabilmek ve ona güvenmek mutlu bir hamilelik için olmazsa olmazdır. Bu nedenle hamileliğinizin ilk gününden itibaren doktorunuzu bulmak için çaba göstermelisiniz. Kendinizi iyi hissettiğiniz, güvendiğiniz ve fikirlerine değer verdiğiniz bir doktorla ilerlemek sizi güvende hissettirir. Bunun için çevrenizde araştırma yapabilir, önerileri değerlendirebilir ve size uygun bir doktorla ilerleyebilirsiniz.

Aysegul

Sorry, the comment form is closed at this time.


© 2021 www.coolkadin.com, All Rights Reserved
ankara escort