Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/coolkadin/public_html/wp-content/themes/tomasdaisy/framework/modules/widgets/sticky-sidebar/sticky-sidebar.php on line 20

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/coolkadin/public_html/wp-content/themes/tomasdaisy/framework/modules/widgets/sticky-sidebar/sticky-sidebar.php:20) in /home/coolkadin/public_html/wp-content/plugins/smio-wpapi/class.controller.php on line 8

Warning: session_start(): Cannot start session when headers already sent in /home/coolkadin/public_html/wp-content/plugins/smio-wpapi/class.controller.php on line 11
Makyaj Kadının Liderlik Becerilerini Etkileyebilir mi

Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/coolkadin/public_html/wp-content/themes/tomasdaisy/framework/modules/header/types/header-type2.php on line 213

Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/coolkadin/public_html/wp-content/themes/tomasdaisy/framework/modules/header/types/header-type2.php on line 214
Yukarı

Makyaj Kadının Liderlik Becerilerini Etkileyebilir mi

 Perception dergisinde yayınlanan yeni bir İngiltere çalışmasına göre, çok fazla makyaj yapan kadınların güçlü liderlik özelliklerine sahip olarak algılanması daha az olasıdır .

Çalışma, daha fazla makyaj yapan kadınların daha baskın görüldüğünü gösteren önceki bulgulardan sonra, bu araştırma alanına yeni bir boyut katmaktadır. Bu, konunun sadece makyaj yapmaktan veya makyaj yapmamaktan çok daha karmaşık olduğunu göstermektedir.

Yeni çalışma için, katılımcılardan hem “makyajsız” hem de “sosyal bir gece” için uygulanan makyaj ile aynı kadına ait bir dizi görüntüye bakmaları istendi. Bilgisayar yazılımı, yüzlerin yanı sıra Yüz görüntülerde makyaj miktarı.

Daha sonra her katılımcı, yüz yüze oy kullanma yetkisine sahip bir yüz algılama görevini tamamladı ve bir liderin, seçtikleri yüzün diğer yüzle karşılaştırılmasının ne kadar iyi olduğunu gösterdiler.

Bulgular, bir kadının giydiği makyaj miktarının, diğerlerinin liderlik yeteneklerine olan algılarını olumsuz etkileyebileceğini göstermektedir. Aslında, hem erkek hem de kadınların imajı çok fazla giydiğini öne sürdüğünde bir lider olarak kadını daha olumsuz bir şekilde değerlendirdikleri görülmüştür.

İskoçya’daki Abertay Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden çalışma lideri Dr. Christopher Watkins, “Bu araştırma, bu alanda daha önceki çalışmaları izliyor ve bu da makyajın bir kadının ne kadar baskın olduğunu gösteriyor” dedi.

“Elde edilen bulgular, iyi görünen bir yüze sahip bir kadına bir miktar ilgi gösterme eğiliminde olduğumuzu ileri sürerken, yeni araştırmamız, makyajın onu bir liderlik rolünde nasıl değerlendirdiğimizden faydalanarak bir kadının hakimiyetini artırmadığını ileri sürmektedir. Bu çalışma, Psikoloji Bölümü’nde devam eden çeşitli ve ilginç araştırmalara iyi bir örnektir. ”

Çalışma Abertay mezunları Esther James ve Shauny Jenkins tarafından gerçekleştirildi ve yüz algı araştırmasında ortak bir ölçüm ölçeği kullandı, bu da katılımcı grubun bir bütün olarak ilk izlenimlerini hesaplayarak ortalama bir karar verdi.

Watkins, kadınların potansiyel aşk rakiplerinin yüzlerini nasıl hatırladıklarını ve müttefiklerimiz, meslektaşlarımız ve arkadaşlarımızdaki hakimiyetle ilgili özelliklerin rolünü inceleyen çalışmalar da dahil olmak üzere daha önceki yüksek profilli araştırmalar gerçekleştirdi.

Aysegul

Sorry, the comment form is closed at this time.


© 2021 www.coolkadin.com, All Rights Reserved