Yukarı

Makyaj Bazı Nedir Nasıl Kullanılır?

Cilt kusurlarını kapatmak için bir çok ürün deniyoruz. Fakat son olarak sıklıkla kullanılan makyaj bazları neredeyse diğerlerini bize unutturdu. Ciltteki çizgilere kadar bir çok lekeyi kapatan makyaj bazları hakkında öğrenmek istediğiniz her şeyi cool kadında bulacağınızdan eminiz…

Makyaj Bazı Nedir?

Makyaj ile cilt arasında bir tür bariyer görevi gören, daha yumuşak ve pürüzsüz bir cilt yüzeyi elde etmenize yardımcı olan, makyajın kalıcılığını arttıran, genellikle krem formunda bir makyaj ürünüdür.

Pek çok fondöten cilt ile temas ettiği andan itibaren cildin yağlı dokusu sebebiyle okside olma bu yüzden de renginde değişiklik gösterme eğilimindedir. İşte makyaj bazı için belirttiğimiz, cilt ile bariyer oluşturur söylemi de tam olarak bunun içindir. Yani fondöteninizin görevini tam olarak yapmasına yardımcı olurlar. Diğer yandan yüzdeki ince çizgileri doldurarak fondötenin veya pudranın bu ince çizgilere dolup, sizi olduğunuzdan yaşlı göstermelerine de engel olacaktır.

 

Makyaj Bazı Nasıl Uygulanır?

1- İyi temizlenmiş bir cilt ile elbette başlayacağız. Cildin nemli olması makyajın iyi görünmesi ve kalıcılığı açısından çok önemli olduğundan isterseniz cildiniz de buna uygunsa krem temizleyiciler ile cildi temizleyerek güne başlayabilirsiniz.

2- Eğer yağlı bir cilt tipiniz varsa hem nemlendirici hem de makyaj bazı (nemlendirici özelliği ile) cildinize fazla gelebilir. Bu yüzden nemlendirici adımını atlayabilirsiniz. Eğer kuru cilt tipine sahipseniz veya bazınız ekstra matlaştırma etkisine sahipse ince, hafif, hızlı emilen yağsız nemlendiriciler baz öncesinde kullanabilirsiniz.

Bu noktada bazı güneş koruyucular ve nemlendiriciler makyaj bazları ile mükemmel çalışmayabilir. Yani topaklanmalar görülebilir. Bu yüzde cildinize uyguladığınız güneş kremi ve nemlendiricilerin iyice emilmesi önemlidir.

3- Bazı yüzünüze uygulamak için alacağınız miktar bezelye büyüklüğünde olmalıdır. Daha fazlasına ihtiyacınız olmayacaktır.

4- Bazı parmaklarınızla veya bir fırça yardımıyla T bölgesi, burun, çene gerekiyorsa yanaklar, elmacık kemikleri üstü gibi alanlara ince bir kat şeklinde uygulamanız gerekecektir. Eğer aydınlatıcı etkisi olan bir bazsa yüzünüzün aydınlatmak istediğiniz bölgelerine yoğunlaşabilirsiniz veya en çok yüzün hangi bölgesi yağlanıyorsa matlaştıran bazı o bölgelerde mutlaka kullanmalısınız.

Ciltteki lekeleri kapatan, pürüzsüz bir zemin oluşturun ve ciltteki ton farklılıklarını gideren en önemli makyaj malzemelerinden biridir, fondöten. Peki, fondöten çeşitleri nelerdir, nasıl uygulanırlar ve fondöten seçimi nasıl yapılır? Fondöten rehberi–> Fondöten çeşitleri rehberi

5- Bazın yüzünüzde iyice emilmesi için 3-5 dakika bekleyin.

6- Artık fondöteni uygulamak için cildiniz hazır. Cildiniz buna müsaitse çoğu zaman makyaj bazı sonrası fondöten uygulamaya bile gerek duymayabilirsiniz. Özellikle günlük kullanımlar için ben de bunu tercih ediyorum. Bu temel adımlarla makyaja yüzümüzü hazırladığımıza göre geri kalan göz makyajı gibi adımlara geçebiliriz.

 

makyaj-bazi-4

 

Kimler için uygun?

Her türlü cilt tipine uygun makyaj bazı bulabilirsiniz.

– Akne ve sivilcelerini ya da izlerini kapatmak isteyenler,

– Siyah noktaları kapatmak isteyenler

– İnce çizgileri kapatmak isteyenler,

– Makyajınızın kalıcılığını gün boyunca korumak isteyenler makyaj bazlarını kullanabilirler.

zeynep

Sorry, the comment form is closed at this time.


© 2021 www.coolkadin.com, All Rights Reserved
ankara escort