Yukarı

Lif Yapımı

Lifler özellikle evlilik öncesi kızların çeyizinde bulunması gereken önemli gereçlerdendir. Piyasada çok çeşitleri bulunmaktadır.

Türk toplumunda çeyizin önemi büyüktür. Patiklerden baş örtülerine kadar birçok ihtiyaç el emeği olacak şekilde hazırlanır ve çeyizlerdeki yerlerini alır. Çeyizlerde bulunması gereken en temel eşyalardan biri ise liflerdir.

Rengarenk, desenli, düz veya farklı modellerde lifler, çeyizlerin olmazsa olmazlarıdır. Hazır lifleri kullanmak yerine doğal olan el yapımı liflerin kullanımının daha sağlıklı olduğu tartışmasız bir gerçek olduğundan örgü ile uğraşan bayanların birçoğu kendi liflerini kendileri örüyorlar.

lif1

Bu yazımızda belki de ilk defa göreceğiniz ancak oldukça şık duran bir lif örneği olan çeyizlik sade lif örneğini ele alıyoruz. Desenli liflerden ziyade sade liflerden hoşlanıyorsanız ve örgü örmekten biraz da olsa anlıyorsanız denemenizde fayda var. Basit yapılışına tezat oluşturacak şekilde sade ve şık bir duruşa sahip olan güzel çeyizlik lif örneğinin yapım aşamaları şu şekilde:

lif2 lif3

lif3 lif4

lif5 lif6

lif7 lif8

admin

Sorry, the comment form is closed at this time.


© 2021 www.coolkadin.com, All Rights Reserved
ankara escort