Yukarı

Lepiska Saçlara Sahip Olmak İçin Maske

Lepiska saçlar açık kumral, sarışın renklerinde, parlak ve uzun saçlardır. Uzun, sağlıklı lepiska saçlara sahip olmayı her kadın ister. Ancak evinizde kendiniz yapacağınız tariflerle sağlıklı, parlak lepiska saçlara sahip olabilirsiniz.

Saçlarınıza parlak bir görünüm vermek için;

250gr adaçayı yaprağını, bir litre suda 15-20 dakika kaynatın ve soğumaya bırakın ve iyice süzün. Daha sonra yüzde 50’lik alkolle karıştırın. Saç diplerinizi gün aşırı bu karışımla ıslatıp tarayın.

Bir çorba kaşığı balı ve birkaç damla sandal ağacı yağını ve portakal suyunu su ile karıştırın ve şampuan sonrası durulama da kullanın.

Saçlarınızın kırılmaması için

32 ml bademyağı, 32 ml hintyağı, 32 ml zeytinyağı ve 4 ml gül yağını iyice karıştırın ve bu karışımı akşam yatmadan önce saç diplerinize masaj yaparak sürün ve pamuklu bir bezle başınızı bağlayın. Sabah saçlarınızı yıkayın. Ayda üç kez tekrarlayın.

-Haftada iki kez, misket limonu suyuyla karıştırdığınız hindistan cevizi yağını saçlarınıza sürün.

Saçlarınızı gürleştirmek için:

– 100 gram ısırgan otu kökü, 100 gram dulavrat otu kökü ve 60 gram şimşir ağacı yaprağını iki litre sirkenin içine koyun. Sekiz gün sıcak bir yerde dinlendirdikten sonra süzün. Elde ettiğiniz sıvı ile saç derisine masaj yapın.

-50 gram taze civan perçemini bir litre suda 10 dakika kadar kaynatıp süzün. Her gün saç diplerine bununla masaj yapın.

Saçlarınızın elektriklenmemesi için:

-Bir çorba kaşığı balı bir litre suyla karıştırıp, bunu şampuandan sonra durulama suyunda kullanın. Saçınızı her yıkadığınızda bu işlemi uygulayın.

 

 

 

 

 

 

admin

Sorry, the comment form is closed at this time.


© 2021 www.coolkadin.com, All Rights Reserved