Yukarı

Lazer Epilasyon Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler

Vücudumuzdaki tüyler hem kadınlar hem de erkekler için oldukça rahatsız edici bir durum. Bu nedenle kadınların ve erkeklerin hayatını kolaylaştıran en güzel icatlardan birisi sanıyoruz ki lazer epilasyon. Lazer epilasyon kıl kökünü tahrip ede ve kıl kökü tahrip edilerek tüyler tamamen yok eder. Seans esnasında cilt üzerine gaz ve soğutma işlemleri yapılabildiği için kıl kökü yanarken cildin yanması veya cildin zarar görmesi engellenmiş olur.

Lazer epilasyona gitmeden önce ise bilinmesi gereken bazı durumlar vardır. Bu kurallara uyduğunuz takdirde lazer ışınları kıl köklerinize daha iyi nüfus ederek kurtulmanızı kolaylaştırır. En etkili sonuç için;

  • Epilasyon uygulanacak bölgeye jilet uygulamasını epilasyondan bir kaç saat önce yapmalısınız. Tıraş edilmeyen kıllara atılan lazer kesinlikle etkin sonuç vermeyeceği gibi ışığını emip kıl köküne istenenden daha az enerji yollayacaktır.
  • Jilet ile deri üzerindeki tüm kıllardan kurtulduğunuza ve pürüssüz olmasına özen gösterin.
  • Cilde kesinlikle parfüm, krem gibi ürünler sürmeyin.
  • Tüylerinizi jilet dışında başka hiçbir ürünle temizleme işlemi yapmamalısınız (ağda, cımbız, ip, epilatör gibi). Çünkü bu ürünler tüyleri derin köklerden aldığı için ışınlar tüy köklerini göremezler.
  • Ayrıca tüylerin sarartma, boyatma işlemlerine maruz kalmaması gerekir. Çünkü lazer koyu renkli kılları daha iyi görür. Tüylerde bu gibi işlemlerin olması sonucu bir miktar geciktirir.
  • Eğer cilt soyucu etkisi olan peeling ürünleri kullanıyorsanız, bu ürünleri lazer epilasyondan 2 hafta önce bırakmalısınız.
  • Uygulamadan 1 ay öncesinden itibaren gün ışığı ve bronzlaşmadan da kaçınılması gerekir. Çünkü en etkin sonuç kişinin kendi ten rengine sahip olduğunda gerçekleşir.
  • İşlem yapılmadan 4 hafta öncesinden ağda, cımbız, epilatör, tüy dökücü kremler gibi kıl köklerine etki edebilecek ürünlerin kullanımı bırakılmalıdır.

zeynep

Sorry, the comment form is closed at this time.


© 2021 www.coolkadin.com, All Rights Reserved
ankara escort