to top

Küçük Gözler Nasıl İri Gösterilir?

 sivilceli-ciltler-nasil-makyaj-yapmali_646x340

Büyük gözler ve anlamlı bakışlar her zaman kadınların en güçlü silahlarından biri olmuştur.  Maalesef herkesin gözleri doğuştan iri ve dikkat çekici olmayabiliyor. Doğru uygulanan bir göz makyajı sayesinde gözlerinizi yüzünüzün en dikkat çekici kısmı haline getirebilirsiniz. Doğru şekilde makyaj yapmayı öğrenmek biraz zamanınızı alabilir, fakat çabalarınızın sonunda elde edeceğiniz iri ve güzel gözler için uğraşmaya değeceği kesin. İşte gözlerinizi nasıl daha iri gösterebiliceğinizd dair birkaç tüyo bizden:

  1. İşe kaşlarınızı alarak başlayabilirsiniz. Bir çerçeve nasıl resmin güzelliğini etkiliyorsa, kaşlarınız şekli de bakışlarınızı oldukça etkiliyor.  Sadece kaşlarınızı düzeltmek bile gözlerinizin görünüşünü etkileyecektir.
  2. Gözlerinizin altındaki morluklar ya da kırışıklıklar gözlerinizi olduğundan daha küçük gösterir. Bu nedenle, göz makyajınız başlamak adına atıcağınız ilk adım göz altlarınıza kapatıcı uygulamak olmalıdır. Göz altlarınızda kullandığınız kapatıcının sizin ten renginizden bir ton daha açık olması önerilir; bu şekilde kirpiklerinize ve bakışlarınıza daha çok vurgu yapmış olacaksınız.
  3. Göz kapaklarınıza açık renk bir far uygulayın. Göz kapağınız ile kaşınız arasındaki boşluğa kullandığınız rengin bir ton koyusu bir far sürün. Kaşlarınızın ince uçlarının tam altına en başta uyguladığınız açık renk fardan sürün.
  4. Bir kirpik kıvırıcısı yardımıyla kirpiklerinizi kıvırın. Kirpiklerinize bir miktar maskara uyguladıktan sonra takma kirpik takın. Kendi kirpikleriniz ve takma kirpiklerinizin bir bütünlük oluşturmadı için tekrar maskara uygulayın. Dolgun ve uzun kirpikleriniz bütüm dikkatleri gözlerinize çekecektir.
  5. Gözlerinizin daha büyük görünmesini istiyorsanız, göz kaleminizi ya da eyelinerınızı hem göz kapağına hem de alt kirpik diplerine uygulamayın, bu sıkça yapılan bir yanlıştır. Bunun yerine, kirpik diplerinden başlayarak göz kapağınızın üzerine uzun ve ince bir çizgi çekin. Çektiğiniz çizginin kalın olmamasına dikkat edin yoksa bu sizin bir panda gibi görünmenize sebep olabilir. Alt kirpik diplerinizde kalem uygulamakta kararlıysanız, gözlerinizin küçük görünmemesi için siyah kaleminizi sadece kirpiklerin altından dışarı doğru bir çizgi çekerek uygulayın. Alt kirpik diplerinize çektiğiniz çizgi asla bütün göz boyunca uzanmamalı, sadece gözünüzün dış köşesinden ortaya kadar uygulanmalıdır. Alt kirpik diplerine beyaz kalem  çekmek, gözlerinizi olduğundan büyük gösterecektir. Göz pınarınıza doğru olan kısıma beyaz kalem uygulayıp, alt kirpiklerinizin diğer ucuna siyah kalem uygulayabilirsiniz.

admin

Sorry, the comment form is closed at this time.