to top

Konuşurken erkeğinizi mutlu edin

Erkekler ve kadınlar her konuda olduğu gibi konuşurken ağzımızdan çıkan sözcüklere yükledikleri anlam bakımından da farklılık gösterirler. Kadınlar söylenen birçok sözün gerçekleşeceğine ihtimal vermezken, erkekler için iyi veya kötü ağızdan çıkan her sözün önemi büyüktür. Bu nedenle erkekler kötü bir söz için ömür boyu bir insanı hayatından çıkarabilir yada güzel bir söz için ömür boyu vefa gösterebilir.
Toplulukta adı ile hitap edin
Erkeklerin en çok önem verdiği konulardan birisi de partnerinin ona nasıl hitap ettiğidir. Kadınlar çoğu zaman kendi aralarında kullandıkları ifadeleri topluluk ortamlarda da erkeğine karşı hitap edebiliyor. Bu durum kesinlikle yanlıştır.
Uzmanlar çoğu erkeğin sevgiyi anımsatan “aşkım, sevgilim, canım” gibi kelimelerden erkeklerin çoğunun hoşlanmadığını söylüyor. Yapılan ankete göre erkeklerin %27’si isimlerinin sonuna bey getirilmesinden hoşlanırken %61’i sadece adı ile hitap edilmesinden mutlu olduğu sonucunu vermiş.
Onu Dinleyin
Her ne kadar erkekler toplu ortamlarda konuşmaktan çok hoşlanmasa da eğer konuşturmayı bilirseniz baş başayken size kendini açacaktır. Üstelik erkekler yalnızlığını paylaşan kadına vazgeçilmez gözüyle bakar.
Kendiniz Olun
Erkekleri mutlu etmek için erkeğin her dediğini onaylamak zorunda değilsiniz. Bu kesinlikle erkeği mutlu etmez, tam tersi erkekte yılgınlık oluşturur. Çünkü erkekler, sürekli kendilerinin haklı olduğunu söyleyen kadınlardan çok kısa sürede sıkılırlar. Düşünsenize aynı şey kadınlar için de geçerli değil midir? Oysa bir kadın erkekle tartışır ve fikirlerinde kararlılık gösterirse erkeğin gözüne “özgüven sahibi kadın” imajı verir. Emin olun ki bu kadın tipi erkeği çok daha kendine çekecektir.
Net Olun
Çoğu zaman kadınlar sıkıntılı durumları erkeğe anlatacakları zaman alıştıra alıştıra söylemeye çalışırlar. Bu taktik kesinlikle yanlış olup, asla erkeği o gerilim yaratan meseleye alıştırmaz. Aksine erkeği çok daha gerginleştirir. Aklınızı kullanın ve hem partnerinizi hem de kendinizi sıkıntıya sokmadan düşündüğünüzü direkt olarak söyleyin.

 

Konuşurken erkeğinizi mutlu etmenin yolları

zeynep

Sorry, the comment form is closed at this time.