Yukarı

Kontak Lens Kullanımı

Lens almadan önce doktorunuza danışmanız gerekiyor. Yapılan muayene kontrolü sırasında gözlerinizin çapı ölçülecek ve hangi marka lensin size uygun olacağını açıklayacaktır.

Lens yenileme zamanlarında lens solüsyonu kullanma talimatlarına gözünüzün sağlığı açısından mutlaka uymanız gereklidir. Bunun için kullandığınız lenslerle ilgili ip uçlarını okumanız yeterlidir.

Lensi kullanmadan önce ellerinizi iyice yıkayıp kurulamalısınız. Yüzmeden, küvete girmeden, banyo yapmadan önce lenslerinizi mutlaka çıkarın.

Lens kutusunda kalan lenslerinizi dezenfekte etmek için kullandığınız solüsyonu her zaman boşaltınız. Üzerine kesinlikle ekleme yapmayınız. Böylece lenslerini güvenle ve rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Kontak lens solüsyonuna ihtiyacınız olduğuna başka bir markanın solüsyonunu kullanamazsınız. Bunun için kullandığınız lense uygun ve kaliteli bir markanın solüsyonunu kullanınız. Kesinlikle ucuz lenslerden ve solüsyonlardan uzak durunuz. Doktorunuzun önerdiği lens ve solüsyonu kullanınız. Solüsyonunuzu mutlaka saklayınız.

Kaliteli solüsyonlar lenslerinizde iltihap yapan mikroplardan korumaya yarayan iki farklı dezenfektan madde içermektedir. Doktorunuzun önerdiği solüsyon lenslerinizi gün boyu nemli ve rahat hissetmenizi sağlayacaktır.

Lens takmak için; 

Şimdi lenslerinizi takabilirsiniz. Lensleri takmadan önce gözlerinizin kuru olmaması gerekir. Eğer kuruluk gibi bir probleminiz varsa doktorunuz size göz yaşartıcı su verecektir. Öncelikle ellerinizi iyice yıkayın ve kurulayın. İşaret parmağınızın üzerine bir damla solüsyon damlatın ardından lensi kase şeklini alacak şekilde parmağınızın üzerine koyun. Gözünüzü iyice açın, gözlerinizi kesinlikle kırpmamaya dikkat edin. Karşıya doğru bakın ve lensi gözünüze takın. Lensinizin yerleşmesi için gözünüzü 1-2 saniye kadar kapalı tutun. Diğer gözünüz için aynı işlemi uygulayın. Daha sonra işiniz bittiğinde lens kutunuzu yıkayın ve kurumaya bırakın.

meamm

eaeaea

Lensleri çıkarmak için; 

Doğruca karşıya bakınız ve işaret parmağınızla lensinizi yana ve gözünüzün dışına doğru itiniz. Ardından belirtilen temizlik kurallarına göre lenslerinizi temizleyin ve kutusuna koyun. Bunun için her zaman yeni solüsyon kullanmaya özen gösterin. Lens kutusunun kapaklarını kapatın ve belirlenen süre boyunca bekletin.

admin

Sorry, the comment form is closed at this time.


© 2021 www.coolkadin.com, All Rights Reserved