Yukarı

Koltuk Şalları İle Kış Dekorasyonu

Kış dekorasyonu yapabilmek için ille de boyanızı değiştirmenize veya koltuklarınızı değiştirmenize gerek yok. Bazen çok küçük detaylarla bile dekorasyonunuzun havasını değiştirebilirsiniz.

Örneğin mumlar, ahşap detaylar, yapay şömineler, fenerler, kar adam bibloları, örgü yastıklar gibi bir çok detayla evinizi kış havasına sokabileceğiniz gibi koltuk şalları ve tv battaniyeleri ile de bunu yapmanız mümkün. Sezonun en güzel koltuk şallarını ise sizlerle paylaşıyoruz.

Koltuk şalları, enine dar, kare, boyuna uzun tasarımlar yer alıyor, uzun koltuk şalları genelde ikili ve üçlü koltuklar için tercih ediliyor, daha küçük ve kare modeller ise tekli koltukları tamamlamak için kullanılıyor.

Koltuk şalları kullanırken koltukların büyüklüğünü, tarzını ve rengini göz önünde bulundurmalısınız, oturma takımları düz renklere sahipse mekana hareket kazandırmak için desenli koltuk şalları tercih edebilir, koltuklarınız desenli ise de düz renkli şallar alabilirsiniz. Örnek olarak çiçekli ve çizgili koltuk şalları düz renk koltuklarda en fazla tercih edilen modellerdir. Örnek olarak krem rengi yada yakın tonlara sahip koltuklar için kahverengi başta olmak üzere, sarı, pembe, koyu yeşil yada kırmızı gibi pek çok renk tonunu tercih ederek mekana enerji kazandırabilirsiniz.

Peki koltuk şalları neden kullanılmalı, yararı nedir?

Koltuk şalları sadece dekorasyon amaçlı kullanabileceği gibi koltukların daha uzun süreli kullanımı için de önemli tekstil ürünleridir. Pek çok kişi televizyon karşısında abur cubur yemeyi sever, aynı zamanda sıkça misafir ağırlayan evler için koltuk şalı modelleri ile her zaman temiz ve şık bir mekan görünümü sağlamak mümkün. Her zaman temiz bir oturma alanı görünümü elde etmenin en basit ve zahmetsiz yolu da demek mümkün. Üstelik kolayca yıkanabilir olması yıllarca sorunsuz bir kullanım imkanı sağlıyor.

Country tarzı koltuk şalları arayanlar English Home koltuk şalı, Madame Coco koltuk şalı modelleri olarak net üzerinde arama yaparak birbirinden şık ve zarif modellere rahatça ulaşabilirler. Salona taze bir hava katmak için koltuk şallarına uygun renklerde kırlent yastıklar seçebilir ve şık bir tarz yaratabilirsiniz.

 

zeynep

Sorry, the comment form is closed at this time.


© 2021 www.coolkadin.com, All Rights Reserved