to top

Kıvırcık Saçlar İçin Düzleştirme Önerileri

Saçlarınız kabarık, zor taranan ve zor düzleşen bir yapıya sahipse bu yazımız sizler için çok faydalı olacaktır. Saçlarınızı kısa sürede rahatlıkla düzleştirecek önerilerimizi rahatlıkla uygulayabileceksiniz.

Öncelikle sahip olduğunuz fön makinasının kaliteli ve güçlü olması gerekiyor. Bu tarz fön makinaları saçlarınızı daha çabuk düzleştirir ve kalıcılığını uzun süre korur.

kivircik-sac-bakimi_646x340

Seramik ve neo etkisi olan düzleştiricileri kullanmanız saçlarınızı yıpratmadan düzleştirecektir. Isı seviyesini normalde tutmanız daha sağlıklı olacaktır.

Kuaförünüzde kalıcı düzleştirme yaptırabilirsiniz. Kuaförünüz bunun için özel solüsyonlar kullancaktır. Saçlarınızın doğal renginde boyasız olması gerekir. Çünkü boyasız saçlar daha çabuk düzleştiği gibi kalıcılık süresi uzun olur.

Minik-dalgalar-ve-devasa-kabarıklıkbayram-sac-modelleri-7 kare-yuzler-icin-sac-kesimleri-2014-2015

Evinizde yapacağınız kürlerle saçlarınızı düzleştirebilirsiniz.

1 tatlı kaşığı elma sirkesi

Yarım kahve fincanı soya yağı

2 çorba kaşığı badem yağı

1 çay kaşığı deniz tuzu

Malzemeleri karıştırıp saç diplerinize iyice sürün. Daha sonra strech filmle saçlarınız sarıp 2 saat bekleyin. Haftada 2 kez bu yöntemi uygulayarak saçlarınızı düzleştirebilirsiniz.

Diğer bir yöntem de şu

1 bardak Hindistan cevizi sütü

2 çorba kaşığı limon suyu

Malzemeleri karıştırıp buzdolabında bekletin. Daha sonra karışımı saçlarınıza sürün, ılık suya bastırılmış havluyla saçlarınızı sarın. 1 saat bu şekilde bekletin ve saçlarınızı durulayın. 3 hafta boyunca her gün bu uygulamayı tekrarlarsanız saçlarınız hem düzleşecektir.

 

admin

Sorry, the comment form is closed at this time.