Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/coolkadin/public_html/wp-content/themes/tomasdaisy/framework/modules/widgets/sticky-sidebar/sticky-sidebar.php on line 20

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/coolkadin/public_html/wp-content/themes/tomasdaisy/framework/modules/widgets/sticky-sidebar/sticky-sidebar.php:20) in /home/coolkadin/public_html/wp-content/plugins/smio-wpapi/class.controller.php on line 8

Warning: session_start(): Cannot start session when headers already sent in /home/coolkadin/public_html/wp-content/plugins/smio-wpapi/class.controller.php on line 11
Kış Aylarında Yüz Kuruluğunu Gidermek İçin Lavanta ve Baldan Yapılan Yüz Maskesi

Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/coolkadin/public_html/wp-content/themes/tomasdaisy/framework/modules/header/types/header-type2.php on line 213

Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/coolkadin/public_html/wp-content/themes/tomasdaisy/framework/modules/header/types/header-type2.php on line 214
Yukarı

Kış Aylarında Yüz Kuruluğunu Gidermek İçin Lavanta ve Baldan Yapılan Yüz Maskesi

Kışın yüzdeki kuruluğu gidermek için lavanta çiçekleri ve bal ile bu yüz maskesini nasıl yapabilirsiniz? Tarifiniöğrenmek için makaleyi okuyun.

Kışın başlamasıyla birlikte herkesin cildi kuru ve cansız görünür. Çünkü kışın cilt daha fazla kurur ve matlaşır. Kseroz olarak da bilinen kuru cilt, dış tabakasında nem olmayan cilttir. Bu önlem alınmazsa, cilt çatlayabilir ve enfekte olabilir. Kış aylarında kuru cildi nemli tutmak önemlidir. Cildin nem eksikliğinden dolayı cilt çok kuru görünür.

Cilt kuruluğunun kış aylarında sık görülen bir sorun olduğunu söyleyelim. Hemen hemen herkes bu sorunla yüzleşmek zorunda kalır. Bu yüzden cildinizin kuruluğunu gidermek çok önemlidir. Lavanta ve baldan yapılan bu yüz maskesini kışın cilt sağlığınız için kullanabilirsiniz. Cildinizin neminimuhafaza etmesine yardımcı olur ve cildinizi çevresel zararlardan korur. Lavanta ve bal yardımıyla evde kolayca yüz maskesi yapabileceğiniz tarif.

Yüz Maskesi için Malzemeler


– Lavanta Çiçekleri (Toz) – 2 çay kaşığı
– Gül suyu – 2 çay kaşığı
– Aloe Vera Jeli – 1 /4 çay kaşığı
– Bal – 1/2 çay kaşığı

Yüz maskesi nasıl yapılır


– Öncelikle bir kapta lavanta çiçeklerinden pudra yapıyorsunuz Ve zerdeçal ekleyin ve iyice karıştırın.
– Ardından gül suyunu ekleyip karıştırın ve yüzünüze kolayca sürülen pürüzsüz bir macun yapın.
– Şimdi diğer malzemeleri yani balı ekleyin ve iyice karıştırın.
– Bu karışımı 5 dakika boyunca kenarda tutun. Dilerseniz 2 ila 3 damla lavanta yağı da kullanabilirsiniz.

Bu şekilde kullanın

– Uygulamadan önce yüzünüzü iyice temizleyin ve soğuk suyla yıkayın. Ardından bu maskeyi 20 ila 30 dakika bekletin.
-Ardından eller dairesel hareketlerle yüzünüzü soğuk suyla yıkayın ve cildinizi kuruladıktan sonra nemlendirici sürün.

Yüz maskesi uygulamanın faydaları

Lavanta çiçeklerinden yapılan bu yüz maskesinin cilde ne kadar faydalı olduğunu merak ediyor olmalısınız, o zaman size cilt için faydalarından bahsedelim. Sadece kuruluk sorununu gidermekle kalmaz, aynı zamanda cilde başka faydaları da vardır .

– Lavanta, cilt için çok faydalı olan antioksidanlar açısından zengindir. Bunun dışında bu antioksidanlar cilde gerçek nem sağlar ve aynı zamanda birçok cilt enfeksiyonuna karşı koruma sağlamaya çalışır.
– Düzenli kullanımı ile cilt temiz ve parlak görünür.
– Uyguladığınızda cilt dokusunda hafif bir değişiklik hissedeceksiniz.
– Lavanta çiçekleri cildi nemli tutar ve aynı zamanda cildinizin nemlenmesine ve yumuşak ve güzel olmasına yardımcı olan cildin pH seviyesini korur.

Lavanta yağı cilt dışında saçlar için de çok faydalıdır. Onun yardımıyla kepek, kaşıntılı cansız saçlar gibi saç problemlerinden kolayca kurtulabilirsiniz.

Not- Lavanta ve bal ile hazırlanan bu yüz maskesi tamamen doğaldır ve cilt üzerinde herhangi bir yan etkisi yoktur. Ancak hassas ciltlerde kullanmadan önce bir bölgede test edin. Cilt ile ilgili sorunlarınız varsa, önce doktora başvurmalısınız.

)

admin

Sorry, the comment form is closed at this time.


© 2021 www.coolkadin.com, All Rights Reserved