to top

Kirpiklere göre rimel seçimi nasıl olmalı?

Bakışlarınızla herkesi etkileyebilir ve gözlerinizle tüm dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz. Peki nasıl? Makyajınızın vazgeçilmezi olan  rimellerle tabii ki… Göz makyajının en önemli unsurlarından birisi olan rimel seçimi de rimeli sürmek kadar büyük önem taşıyor. Fakat bir çok insan kirpik yapısını tanımadan gelişigüzel rimeller alarak bakışlarındaki derinliği yakalayamıyor. Biz de cool kadın ekibi olarak size bakışlarınızdaki derinliği yakalamanız için yol gösteriyoruz…

Kirpik Yapısına Göre Rimel Seçimi

Düz kirpikleri daha uzun ve yoğun göstermek için, spiral fırçalar ve klasik rimel fırçaları tercih edilmelidir. Kirpikleriniz kısa ise, kısa kirpikleri uzun göstermek için kıvrık fırçalı rimeller kullanılmalıdır. Doğru kirpik seçimi ve uygulaması ile kirpikleriniz daha güzel görünecektir.
Düz kirpiklere sahip olan kadınlar klasik fırçalı rimelleri kullanmalıdır. Klasik fırçalı rimeller arasında en kaliteli markalardan biri Loeral Paris Mega’dır.
Kısa kirpikler için kullanılacak olan rimeller, kıvrık fırçalı olanlardır. Böylece hem uzun hem de daha dolgun kirpiklere ulaşmak mümkün. Bu konuda da tavsiyemiz Max Factor’dur.
Eğer kirpikleriniz düşük ise, kauçuk uçlu rimelleri tercih etmelisiniz. Kauçuk uçlu rimel fırçaları kirpik tellerini tek tek ayırır ve yelpaze görünümüne kavuşturur.
Kirpikleri seyrek kadınların tercih edeceği rimeller ise, fırça tipi olanlardır. Fırça tipi rimeller kirpiklere hacim ve dolgunluk kazandırır. Seyrek kirpikler için S şeklinde fırçalar uygun olanlardır.
Kirpikleri dolgun ve hacimli gösteren rimel seçiminde kıllı fırçalara dikkat etmek gerekir. Bu tip fırçalar kirpiklerin kalın görünmesine etki eder. Kirpikleri tek tek ayıran ve daha hacimli bir görünüm kazandıran kıllı fırçalı rimeller, aynı zamanda kirpikleri daha iyi boyamaktadır.
Rimel rengi seçiminde ise genellikle kadınların tercihi standart olanlardır. Siyah rimeller ile kirpikleri dolgun göstermek mümkündür. Ancak farklılık arayanlar veya kendine hangi renk rimel yakışır diye merak edenlere tavsiyemiz; Koyu renkli gözlüler lacivert ve mavi renkli rimelleri, renkli göze sahip olan kadınlar ise mürdüm renk rimelleri kullanmayı deneyebilir.

 

maskara-rimel

zeynep

Sorry, the comment form is closed at this time.