to top

Kemerli Burun Makyajı Nasıl Yapılır?

Yüzün en belirgin ve dikkat çeken organı olan burnumuz, kişiden kişiye farklılık gösterir. Kimine göre büyük, küçük, etli ya da kemikli burunlara sahip insanlar zaman zaman makyaj hileleri ile kusurları yok etmeye, daha hoş ve zevke uygun hale getirmeye çalışırlar. Eğer makyajın kusur gizleme kurallarına uyulursa ortaya şahane yüz hatları çıkabilir.
Burun makyajında dikkat edilmesi gereken konu ise bizim tavsiyelerimize uymanız olacaktır.

Adım Adım Kemerli Burun Makyajının Yapımı

1-Burun kemerinin başladığı yeri aydınlatarak işe başlayın.
Basitçe, kemikli burunları daha düz gösterebilmek için kullanılan iki makyaj tekniğinden biri aydınlatıcı parıltılı bir krem ile burnun tam üst kısmına ince bir çizgi çekerek parmak ucunuzla hafifçe yaymanız olacaktır. Bu teknik burnunuzu olduğundan daha düz, girinti çıkıntı ayrıntısı vermeksizin daha ince gösterir.
2-Koyu renk fondöten kullanın.
Burun makyajında açık renkler hatları ön plana çıkarırken koyu renkler ise arka plana iter ve kusurları kapatır. Kemerli bir burun makyajında düzleşmeyi sağlamak için uygulanan makyaj tekniklerinden bir diğeri ise burun kemerinizin yüksek olan kısmına koyu renk tonunda bir fondöten kullanarak o kısmı daha altta göstermek olacaktır. Koyu renk fondöteni kullandıktan sonra ışık daima yüksek noktalarda yansıma yaptığından bu kısımları koyultmak yansımayı azaltır ve burnu kemerli görünümden kurtarır. Sonuç olaraksa burun kemiği arka plana itilerek burnunuz düz ve uzun bir görünüme sahip olur.
3-Pudra alternatifini değerlendirin.
Eğer yüzünüz zaten düzenli ve pürüzsüze yakın bir görünüme sahipse ve fondöten kullanmaktan çok da hoşlanmıyorsanız, kemerli burnunuzdan kurtulmak için de bir yol arıyorsanız o halde kemerin başladığı yerdeki çukur kısma koyu tonlarda bir pudra uygulamanız kemer görüntüsünü daha düz hale getirecektir.

 

kemerli-burunlar-icin-makyaj-tuyolari-66634

zeynep

Sorry, the comment form is closed at this time.