Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/coolkadin/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/framework/functions-wordpress.class.php on line 258
Kardeşler Aynı Odayı Paylaşmalı Mı?
Yukarı

Kardeşler Aynı Odayı Paylaşmalı Mı?

Kardeşler arasında problem çıkan nedenlerden birisi de aynı odayı ve eşyaları paylaşmak zorunda olmalarıdır. Peki bu süreçte anne baba nasıl davranmalı veya imkanı var ise odalarını ayrı mı tutmalı? gibi bir çok soru ebeveynlerin kafasını meşgul etmektedir. Bu sorulara bir nebze de olsa merhem olmak için yazılmış bir yazı bu.

 

Öncelikle çocuklarda odaları belirlerken cinsiyetlerini de göz önünde bulundurmalıyız. Bu durum sandığınızdan daha önemlidir. Eğer çocuklardan birisi kız diğeri erkek ise bu çocukların belirli bir zaman sonra ayrı ayrı odalarda kalması gerekir. Çünkü kızlar ve erkeklerin bedenleri farklı olduğu gibi ruh halleri de farklıdır. Birbirlerinden tamamen ayrı özel alanlara ihtiyaçları vardır.

Fakat hemcins olan çocuklar için durum değişebilir. Eğer imkanlar yoksa aynı odayı paylaşmalarında hiçbir sakınca olmadığı gibi aksine faydası da olabilir. Şöyle ki aynı cinsten çocuklar büyüdüklerinde arkadaş olmaya, dert ortağı olmaya başlarlar ve bu durum çocuklar için muhteşem bağlar oluşturur. Kardeş demek ilk arkadaş demektir. Acısı ile tatlısı ile beraber geçen çocukluk yılları demektir. Üstelik her ne kadar kavga dahi etseniz büyüdüğünüzde bu kötü sanılan anıları değil güzel anıları hatırlarlar. Hatta o kavgaları bile tebessümle hatırlarlar. Hemcins çocukların birlikte daha çok paylaşımı öğrenmeleri, aralarındaki bağın sürekli taze kalması için aynı odayı paylaşmaları en doğrusu olacaktır. Fakat farklı cinsten olan çocuklar büyüdüklerinde bile aralarında belirli mesafeler olacak üstelik bu mesafe çocukken bile olacak. Bu nedenle birbirlerinin mahremiyetine de önem vermeleri için bu çocuklara ayrı odayı öneriyoruz.

zeynep

Sorry, the comment form is closed at this time.


© 2021 www.coolkadin.com, All Rights Reserved
ankara escort