Yukarı

Karaköy’ün Lezzet Durağı Forneria

Televizyonda yaptığı yemek programlarıyla tanıdığımız Arda Türkmen’in enfes yemeklerini Karaköy Forneria’da tadabilirsiniz. Daha önce Beyoğlu Asmalımescit’te Issız Adam filminin sahnelerinin çekildiği Leblon isimli mekanın sahibi olan Arda Türkmen Leblon’u kapattıktan sonra Karaköy’de Forneria’yı açtı.  Dilerseniz mekan hakkında kısaca bilgi edinelim.

arda44

Arda Türkmen yeni lezzet konsepti ‘Forneria’ ile Karaköy’e The Haze’den merhaba diyor. 2008 yılından beri Asmalımescitte simge olmuş lokantası Leblon ve 2010 yılından beri Cnn Turk ekranlarında sürdürdüğü ‘Arda’nın mutfağı’ isimli yemek programıyla yeme içme dünyasında yeni bir soluk olan başarılı işletmeci Arda Türkmen, yeni markası Forneria’da , taş fırından sofraya gelen yepyeni lezzetler, ve sıradışı sunumlar ile Karaköy’e farklı bir heyecan katacak. Forneria ‘taş fırından sofraya’ konsepti ile birbirinden farklı pizzaları, döküm demir tencerelerdeki porsiyonluk yemekleri, yöresel malzemeler ile hazırlanan farklı lezzetleri ve öğlen servisinde günlük olarak değişen mönüleri ile hızla gelişen Karaköy ve İstanbul yeme içme hayatındaki en parlayan adres …

arda22

Forneria, mönüsündeki klasik Akdeniz lezzetlerine Türk mutfağından esinlendiği küçük dokunuşlar ekleyerek , Karaköy’ün hızla gelişen gastronomi hayatında yeni ve başka bir sayfa açıyor.

Özel ev yapımı reçelleri, günlük üretim manda kaymağı, Bodrum zeytinleri, Afyon sucuğu gibi yöresel ve günlük üretim ile tamamen doğal ve lezzetli ile başlayan sabah servisi, her öğle farklı alternatifler ile Karaköyde yaşayan, çalışan ve tabi ki Karaköyü yaşamaya gelen herkesin beğenilerine sunuluyor.

arda1

Sabit A la Carte mönüsünün yanında her öğle değişen günlük yemekler, Forneria mutfağının çeşitliliğini yansıtan, Türk damak tadının Arda ve ekibiyle birlikte yeniden oluşturulmuş farklı versiyonlarını içeriyor.

Kabak cızlama, Göbek imambayıldı, Ayvalı kısır, Patlıcan silkme gibi bilindik ürünler ile farklı ve lezzetli alternatifleri, günlük değişen içerikleri deneyimlemek için Forneria iyi bir alternatif.

Sözlük anlamı ”fırından çıkan yemekler” olan Forneria, taş fırında pişen Pizzaları ve küçük potlarda fırında uzun pişen lezzetli yemekleri ile de fark yaratıyor.

ca-150x150

Deniz mahsüllüsünden kepeklisine geniş bir pizza seçeneği sunan Forneria, imza yemeği olan, fırında uzun pişen ve minik potlarda servis edilecek biralı yahni ile de çok iddalı.

Akşam saatlerine doğru Forneria’da yeni bir serüven başlıyor.

ardaaa

2012 yılında Arda’nın misafiri olarak Türkiyeye gelen dünyaca ünlü barmen Max La Rocca’nın Arda için hazırladığı Swizzle, ve tricolore gibi kokteyllerin tadına bakmak için yine doğru adres Forneria olacak.

 

admin

Sorry, the comment form is closed at this time.


© 2021 www.coolkadin.com, All Rights Reserved
ankara escort