Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/coolkadin/public_html/wp-content/themes/tomasdaisy/framework/modules/widgets/sticky-sidebar/sticky-sidebar.php on line 20

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/coolkadin/public_html/wp-content/themes/tomasdaisy/framework/modules/widgets/sticky-sidebar/sticky-sidebar.php:20) in /home/coolkadin/public_html/wp-content/plugins/smio-wpapi/class.controller.php on line 8

Warning: session_start(): Cannot start session when headers already sent in /home/coolkadin/public_html/wp-content/plugins/smio-wpapi/class.controller.php on line 11
Kaliteli Cilt Ürünleri Seçimi

Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/coolkadin/public_html/wp-content/themes/tomasdaisy/framework/modules/header/types/header-type2.php on line 213

Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/coolkadin/public_html/wp-content/themes/tomasdaisy/framework/modules/header/types/header-type2.php on line 214
Yukarı

Kaliteli Cilt Ürünleri Seçimi

Kaliteli cilt ürünlerinin seçimi cildimiz için çok önemli bir durumdur. Cildimiz düzenli bakım gerektiren ve bu bakımı yerine getirmediğimiz zamanlarda istemediğimiz sonuçlarla karşılaştığımız en önemli dokumuzdur. Cildimize bakım yapmamız için pek çok cilt bakım ürünlerine ihtiyacımız var. Günlük nemlendiriciler, şampuanlar, duş jelleri, vücut kremleri, vücut bakım yağları, ayak bakım yağları ve kremleri gibi pek çok cilt bakım ürünleri bulunmakta. Hangisini ne zaman ve hangi sıklıkta kullanacağımızı bilmek cilt bakımında oldukça önemli. Öncelikle cilt bakım ürünlerini satın almadan önce dikkat edilmesi gereken bazı önemli detaylardan bahsetmek istiyoruz.
Bunlardan birincisi ürünün taze olup olmadığını kontrol etmektir. Bu da ürünün ambalajında mevcut olan üretim tarihi veya son kullanma tarihi sayesinde öğrenebileceğimiz bir detaydır. Bu yüzden mutlaka ambalajı olan ve açılmamış ürünü almamız çok önemlidir.

Cilt Bakım Ürünleri Hangi Sıklıkla Kullanılmalı?
Peki cilt bakım ürünleri hangi sıklıkla kullanılmalı? İçerisinde yağ bulunan bakım kremlerini.. her duş sonrasında kullanabilirsiniz fakat tamamı yağ olan cilt bakım ürünlerini en fazla haftada iki kere kullanmanız önerilir. Bunun sebebi ise cilde her gün yağ bakımı yapmanın ciltte sivilcelenmeye sebep olmasıdır.
Şampuan ve duş jeli gibi temizleyici ürünleri, ihtiyaç durumuna göre her gün de kullanabilirsiniz. Tıpkı şampuan ve duş jeli gibi her gün kullanılabilecek ürünlerden bazıları lipbalmlar (dudak nemlendiricileri), el kremleri, ayak kremleridir. Ayak bakım kremleri ileriki yaşlarda görülen pek çok ayak sağlığı şikayetlerini önlemekte yardımcı olur. Ayakları her gün yatmadan önce mutlaka yıkıyoruz. Yıkadıktan sonra yatak çorabı giyme alışkanlığınız varsa ayaklarınızı her gün kremleyerek ayaklarınıza bakım yapabilirsiniz. Bu sayede her sabah uyandığınızda ayaklarınız yumuşacık olurken yorgunluğunu da atmış olacak.
Cilt bakımı nasıl yapılır diyenler için şunu da belirtmekte fayda var. Cildimize sadece cilt bakım ürünleri ile değil masaj yaparak, duruma göre sıcak ya da soğuk suda bekleterek ve doğal yollardan da cilt bakımı yapabiliriz. Örneğin cildinizde çok fazla sarkmalar oluştu ve bu durum sizi rahatsız ediyorsa sarkan dokuya soğuk su ile masaj yaparsanız gün geçtikçe toparlandığını fark edeceksiniz. Basit bir örnekle mesela ayaklarınız çok yorulduğunda veya şiştiğinde tuzlu soğuk su çok hızlı bir şekilde ayaklarınızı iyileştirecektir.

Size En Uygun Cilt Bakım Ürünlerini Nasıl Anlarsınız?
Cilt bakımı konusunda güvenilir olduğunu bildiğiniz markalardan alışveriş yapmanız çok önemli. Ayrıca uzun zamandır kullanmakta olduğunuz bir ürünü başka bir ürünle değiştirmeniz cildinizde bazı değişikliklere sebep olabilir. Bunlardan bazıları aşırı kuruluk, aşırı yağlanma, kaşınma ve alerji gibi reaksiyonlardır. Bu gibi istenmeyen durumlarla karşılaşmamak adına uzun süre kullandığınız ürünleri değiştirmeden önce tekrar düşünmelisiniz. Eğer kullandığınız ürünün üretimi durduysa da yeni alacağınız ürünün içeriğinin diğeri ile aynı olmasına mümkün değilse de yakın olmasına dikkat etmelisiniz. Özellikle asit içeren bazı cilt bakım ürünleri var onlardan uzak durmalı ve alkol içerikli ürünleri de tercih etmemelisiniz!

Cilt Tipinize Uygun Ürünler Seçin
Cilt bakım ürünleri alınırken kendi cilt tipiniz için olmasına mutlaka dikkat edin. Bunun dışında cilt bakım ürünlerinin içeriği de çok önemli. Her firmanın ürettiği kremler, vücut losyonları, bakım yağları ve özellikle de yüzümüze sürdüğümüz kremleri sandığımız kadar güvenilir olmayabiliyor. İçerisindeki etken maddeleri iyi bilmeli ve eğer alerjiniz varsa dikkatle okumanız gerekmektedir. Bu anlamda cilt bakım ürünleri konusunda güvenilir firmalar arıyorsanız mutlaka firmaların dermotolojik test yapıp yapmadığını araştırın. Firmalara ulaşabilir ve konu hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorarak ve hatta test raporlarını isteyerek güvenle ürünleri kullanabilirsiniz.

Cilt bakım ürünleri konusu oldukça hassas ve özen gerektiren bir konu. Bu yüzden bir ürünü alırken fiyatından önce içeriğini incelemelisiniz. Her ürün pahalı olduğu için iyi veya ucuz olduğu için kötü olduğu anlamı taşımıyor. Mutlaka cilt bakım ürünleri seçerken göz önüne almanız gereken detayları ihmal etmeyin.

admin

Sorry, the comment form is closed at this time.


© 2021 www.coolkadin.com, All Rights Reserved