Yukarı

Kalıcı kilo vermenin yolları

Yaza sayılı günler kaldıkça bir çoğumuzu telaş sardı ve sıkı diyetlere olan güven nedeni ile açlık dönemleri başladı diyebiliriz. Fakat bilmeniz gereken şey sıkı diyetlerle verilen hızlı kiloların kısa sürede geri alınmasıdır. Çünkü bu süreçte yağ yakımı değil vücutta su kaybına bağlı kilo kaybı yaşanır.

Şimdi tüm sıkı diyetleri ikinci plana atın ve size önerilerimize kulak verin.

  1. Birçoğumuz zamansızlık veya iştahsızlık nedeniyle sabahları kahvaltı yapmıyor veya geçiştiriyoruz. Ancak güne kahvaltı ile başlamak metabolizma hızımızı etkiliyor. Ayrıca yapılan birçok çalışma iyi bir kahvaltıyla güne başlayanların kilo vermede daha başarılı oldukları ve iştah kontrolünü daha iyi yönettiklerini gösteriyor.
  2. Yeteri kadar su içmemek de kalıcı kilo vermede bir diğer önemli etki. Kilo problemi yaşamanızın bir diğer sebebi de yeterince su içmemeniz olabilir. Su, vücudun en çok gereksinim duyduğu bir besin öğesi. Aynı zamanda metabolizmanızın çalışmasında ve yağ yakımının devam edebilmesinde de önemli bir yere sahip.
  3. Tuzu masanızdan kaldırın. Böylece ödem ve şişkinliği tetikleyen etkenlerden birisini de ortadan kaldırmış olursunuz.
  4. Mümkün olduğunca sabah sporunu tercih edin. Sağlıklı bir yaşam ve kilo vermek için haftanın 3 günü spor yapın. Spor yaptıktan sonra yorulan kaslarınızın toparlanabilmesi için ise protein ve karbonhidrat tüketin.
  5. Eğer beslenme düzeninizi oluşturmanıza rağmen hala kilo veremiyorsanız bazı tahliller yaptırmanızda fayda var. Düşük metabolizma hızı, hormonlar, vitamin eksiklikleri ve iyi çalışmayan tiroit bezleri de kilo vermenizi olumsuz yönde etkiliyor olabilir.

zeynep

Sorry, the comment form is closed at this time.


© 2021 www.coolkadin.com, All Rights Reserved
ankara escort