Yukarı

Kalıcı Epilasyon

Kalıcı epilasyonla uzun yıllar tüysüz ve pürüzsüz bir vücuda sahip olacaksınız.

KALICI EPİLASYON ETKİ MEKANİZMASI:
Uygulamadan sonra yanan tüylerin bir kısmı hemen dökülür. Diğerleri ise işlemden sonra ortalama üç hafta içinde deriden atılır. Epilasyon vücutta her bölgeye anestezi gerektirmeden uygulanabilir. (Üst dudak, meme ucu, bikini bölgesine) bile epilasyon uygulanabilir.

Kalıcı epilasyonun temel faydası geniş vücut alanlarına ağda, sir ağda, aletli ve iğneli epilasyondan daha rahat ve hızlı uygulanabilmesidir.

Merak Ettikleriniz:
Risk Var mıdır ?
FDA onaylı tüm cihazlarda kanser yapmadığı bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Kısa süreli kıl köklerinde ödem ve kızarıklık olabilir. Bu etki bir saat içinde yok olur.Bu yan etkiye karşı buz tedavisi uygulanabilir. Ayrıca ışının İÇ ORGANLARA bir etkisi yoktur.
Sonuçlar Kalıcı mı ?
Tedavi sonrası az miktarda çıkan tüyler ince ve açık renklidir. Kozmetik problem teşkil etmez.
Ne Sıklıkla Yapılır ?
Ortalama 4-8 hafta oranında yapılır. 4 haftadan erken 12 haftadan geç yapılmaz.
Niye Tek Seans Yeterli Değil ?
Çünkü bütün kalıcı epilasyon cihazları tüylerin aktif döneminde etkilidir. Dinlenme dönemindeki tüylere ışın etkili olamaz. Vücutta tüyler değişik dönemlerde aktif ve dinlenme fazına girer. Kalıcı epilasyon sadece AKTİF dönemi etkiler. Bu nedenle ortalama 4-6 seans yeterlidir.
Uygulama Süresi Ne Kadar?
Tüm bacak ve sırtta 30 – 60 dakika. Dudak üstü ortalama 2 dakika sürer.
Kalıcı Epilasyondan Önce Nelere Dikkat Edilmelidir ?
Aktif döneme etkili olan ağda, sir ağda, cımbız, iğneli epilasyon ve aletli epilasyon cihazlarını en az 3 hafta öncesine kadar kullanmayın. Çünkü kıl kökü olmayacağı için ışının etkisi olmaz.
Kalıcı Epilasyon Zararlı mıdır?
Hücre oluşumunu etkilemez. Özellikle ışın kılı hedefler.
Kalıcı Epilasyonda Yüz Bölgesine Niye Özellikle Dikkat Edilmeli?
Yüz bölgesi tüyleri yeterli derecede siyah renkli olmayacakları yani daha açık renkli oldukları için kalıcı epilasyon ışını bunları daha az etkilemektedir. Bu nedenle seans sayısı artmakta (10 seans) aralıkları azaltmaktadır. (4 hafta / ayda bir)Ayrıca yüz bölgesinde hormonlar kısa sürede etkilidir. Tedavi esnasında yüz temiz olmalı krem, parfüm ve makyajdan temizlenmelidir.
Kıl Artışının Hormonal Sorunla Bir İlgisi Olabilir mi?
Evet. O zaman bu hastaları ilgili branş hekimiyle birlikte değerlendiriyoruz. Eş zamanlı tedavi uyguluyoruz.
Kalıcı Epilasyon Kaç Yaşında Başlar?
FDA onaylı olarak 12 yaşından itibaren başlar.
Kontrol Seansı Nedir?
Bir rötuş seansı olup 15 gün sonra hasta çağrılır. Eğer hasta bu süreyi kaçırırsa tedavinin etkinliği azalır. Bu bir Kalıcı Epilasyon seans uygulaması değildir. Tedavinin etkinliğini arttırmak için yapılır. Tek tük kıllara uygulanır. ÜCRETSİZDİR
Biz Niye Brozlaşmış Cilde Kalıcı Epilasyon Uygulayan Cihaz Kullanmıyoruz?
Çünkü bu tip ışın cihazlarında ;
Tam kıl köküne inemediği için etkisiz sonuç,
Yanık ve kalıcı leke riski,
Ve de ACI mevcuttur.
Acı olmaması için düşük dozda uygulanır. Bu tedavi etkinliğini azaltır ve bizim etik değerlerimize uygun değildir.

KALICI EPİLASYON ÖNCESİ PROTOKOL
Hamilelik (ilk 3 ay)
Roaccutane (son 6 ay)
Deri rengini değiştiren cilt hastalığında

KALICI EPİLASYON YAPILMAZ.
Cilt rengi güneş veya solaryumla bronzlaşmamış olmalıdır. Onun için hastanın gerçek cilt rengi beklenir. Çünkü ışının etkili olması için açık ten ve koyu kıl olmalıdır.
Kalıcı epilasyon bölgesinde uzayan kıllar en son 3 gün önce jilet veya makasla kısaltılmalıdır. Kısaltılmaz ise seans esnasında yanıp deri üzerine düşebilir.
Kalıcı epilasyon bölgelerine en son 3 hafta öncesine kadar cımbız, ağda, sir ağda, iğneli epilasyon uygulanmamalıdır. Ayrıca bu bölgedeki kıllara sarartma ve boyama gibi işlemler yapılmamalıdır.
Cildi soyan (peeling ürünleri) en az 15 gün önce bırakılmalıdır.
Özellikle yüz bölgesinde makyaj malzemeleri krem, parfüme dikkat edilmeli ve bu bölge temizlenmelidir.

KALICI EPİLASYONDAN SONRA
Kalıcı Epilasyondan sonra ılık duş yapılabilir. Ama peeling ürünleri kullanılamaz.
Seanstan sonra kızarıklık ve kıl dibinde ödem oluşabilir. Bu maksimum 2 saat içinde geçer veya buz tedavisi uygulanabilir.
Kıl kökleri 1-2 hafta arasında çekilince dökülecek duruma gelir.
Kıl sayısında her seansta azalma görülür. 3 seanstan sonra belirgin azalma hissedilir.
Seans aralıkları yüz bölgesi 4 hafta, vücut için 8-10 haftadır. Seans sayısı 4-6 seans (vücut) ortalama 10 seans yüz bölgesi içindir. Ama bu kişiye özgüdür. Hormonal nedenlerle değişebilir.
Kalıcı Epilasyon uygulamasından sonra 2 gün güneşe maruz kalmamalı özellikle yaz bölgeleri için yüksek koruma faktörlü (SPF 30 ve üstü) nemlendirici kremler kullanılmalıdır.
• Seans aralarında cilt rengi güneş veya solaryum gibi nedenlerle değişir ve koyulaşırsa seans beklenmeli ve gerçek cilt rengi bulunmalıdır.
Büyük bölgelerde her seanstan 15 gün sonra tek tük kıllar için kontrol seansı gerekir. Ücretsizdir. Tedavinin seyrini etkiler. Eğer yapılırsa tedavi etkinliği artar. Fakat küçük bölgelerde kontrol seansı yapılmaz. Çünkü tedaviye katkısı yoktur.

admin

Sorry, the comment form is closed at this time.


© 2021 www.coolkadin.com, All Rights Reserved