Yukarı

Kadınlar Nasıl Mastürbasyon Yapar?

Ayıp diye kendimizizi bile ‘ellemeden’ bir başkasının ‘ellemesine’…
Erkekle ya da erkeksiz! zevkin doruklarında olabilirsiniz… Kendi bedeniniz üzerinde ufak keşif turlarıyla zevk noktalarınızı bulmak hiç de zor değil.

Masturbasyon nedir?

Masturbasyon kelimesi latince “masturbare=(elle bozmak )” fiilinden türemiştir. Günümüzde kullanımı; kişinin (kadın veya erkek) kendi kendine cinsellik yaşaması veya cinsel doyuma ulaştırması için yaptığı eyleme denir. Daha modernize bir açıklama ile ; bir cinsel tepki üreten, istemli kendi kendine uyarım olarak tanımlanabilir.

NASIL BAŞLANIR?

Kadınlar için, seksle ilgili herşey içten gelir; çünkü cinsel organımız vücudun içindedir ve cinsellik sırasında erkeklerde olduğu gibi fazla fiziksel değişimler gözlenmez. Bu demek oluyor ki; genç kızlar her zaman kendi cinsel hislerini anlayamaz ya da tanıyamaz ve çoğunlukla bu hisleri duygularıyla karıştırırlar. Biz kadınlar, genellikle erkekler kadar genital organlarımız hakkında bilgiye sahip değiliz; penisin tersine, vajina vücudun içinde yer aldıgı için her zaman temas haline olunan bir organ değildir.

Bu nedenle kızlar, kendi vücutlarını keşfetmeye erkeklerden çok daha sonra başlarlar. Kadınların büyük çoğunluğu seks yaşamlarına başlayana kadar, mastürbasyonla tanışmazlar. Bu tamamiyle amatomik nedenlerden kaynaklanmaktadır!

kadinlar-nasil-masturbasyon-yapar

KADINLAR NE ZAMAN MASTÜRBASYONA BAŞLAR?

Kadınlar genellikle mastürbasyonu kendilerine verebilecekleri bir ödül olarak görmezler. Halbuki, seksüel açıdan daha doygun olan bir kadın daha çok masturbasyon yapmaktadır ve sahip olduğunuz her orgazm daha fazlasını istemenize neden olur! Aynı sebeple, kadınlar sekssiz bir yaşam periyodunu erkeklere kıyasla çok daha uzun süre herhangi bir sıkıntı çekmeden geçirebilirler.

NE SIKLIKTA?

Konuyla ilgili yapılan araştırmalara göre,çoğu kadın ortalama olarak üç ayda bir mastürbasyon yapmaktadır. Bu aslında bizim istediğimizden çok daha az bir miktardır.

KİLİT SORU: NASIL?

Kadınlar için en iyi üç mastürbasyon tekniği ve biraz daha fazlası!..

Birinci sırada: Sırt üstü uzanıp iki elinizle, parmaklarınızı kullanarak klitorisinizi uyarın. Uyguladığınız ritm ve basıncın şiddetini kendi kişisel tercihlerinize göre belirlemelisiniz!

İkinci olarak: Yüz üstü uzanarak iki elinizle klitorisinizi uyarın.

Üçüncü sırada: Yumuşak bir nesneyi (yastık ya da yumuşak bir oyuncak), klitorisinizi uyarmak için kullanabilirsiniz.

Diğer yaygın teknikler ise; üst bacak kaslarınızı bir araya getirip sıkıştırarak klitorise baskı uygulamak, duş sırasında akan tazyikli su yardımı ve parmaklarınızla klitorisi uyarmak ya da çeşitli vibratörler kullanmaktır.

Klitoral uyarım kadınlarda masturbasyonun en etkili ve yaygın yoludur ; çünkü orgazma en kolay şekilde bu yoldan ulaşılır. Tek başına vajinal yoldan zirveye ulaşmak çok kolay ve etkili bir yöntem değildir. Bazı kadınlar yüz üstü yatıp, Venüs tepeciğine baskı yaparak da orgazma ulaşabilmektedir.

kadinlar-nasil-masturbasyon-yapar-2

NİÇİN FAYDALI?

Mastürbasyon, kadınların kendi vücutlarını ve orgazmı daha iyi öğrenmelerini ve tanımalarını sağlar. Sizi orgazma ulaştıranın ne olduğunu ve ne istediğinizi bilmek, mükemmel bir seks yaşamına sahip olmanıza eşdeğerdir; bir partner eşliğinde yada partnersiz..!

Mastürbasyonun bedene bir zararı var mıdır?

HAYIR. Mastürbasyon mikroplu, pis malzemeler kullanarak yapılmadığı sürece bedene hiç bir zararı yoktur.

Mastürbasyon adet düzenini bozar mı adeti geciktirir mi?

HAYIR. Mastürbasyonun adet düzezine bir etkisi söz konusu değildir. Ayrıca rahatlama sağladığı için adet sancılarını azaltıcı etkisi vardır.

Mastürbasyon yapmak bekareti bozar mı?

HAYIR. Klitorisi okşama ya da çeşitli şekillerde uyarma, ya da vajen girişine elle basınç uygulamak kesinlikle kızlık zarını bozmaz. Vajina içine bir cisim sokulması kızlık zarını bozabilir.

Kadınların kimseye soramadığı sorulardan biri de mastürbasyondur.Evet kızlar, kadınlar da erkekler gibi mastürbasyon yapmaya ihtiyaç duyar. Ve kadınlar için hiçbir sakıncası da yoktur. Ergenlik yaşını geçen kızlar, vücutları gelişmeye ve duygusal değişim içine girerler. kadınlar da karşı cinse ilgi artmaya başlaması vücutta da değişimlere yol açar. kadınlar erkeklere göre vücudunda duyarlı yerleri daha fazladır, göğüsler ve vajina en başta bulunmaktadır. Hayal gücü mastürbasyon yapma da çok önemlidir kızlar da, karşı taraftan birini arzulama isteği. Çeşitli filmlerde de kadınların mastürbasyon yaptığı kapalı da olsa bir şekilde görmüşüzdür.
Peki kadınlar nasıl yapar?

kadınlar herhangi birini arzular derecesinde hayal gücünü kullanarak, kendini rahat hissettiği bir yerde, yatakta banyoda, tuvalette, odada bunu rahatça yapabilir. Arzulama içerisine giren kızlar da göğüsler de değişim göğüs uçlaşmaya gerilmeye başlar, yine aynı şekilde vajina da bir takım değişikler görülmeye başlar. Vajina da ıslanma olmaya başlar, kayganlık derecesini artıran zevk suyu diyen tabir edilen akıntılar başlar.

Genç kızlar daha önce cinsel ilişki yaşamayanlar elleri ile külotları üstünden vajinasına dokunarak tahrik klitoris dudaklarını okşayarak ve aynı zamanda bacak arasına yastık, koyarak sürtünme yapar ellerinin biri de göğüs uçlarını oynayarak bu işlemi yaparlar. Genel olarak genç kızlar bu yolla kendini rahatlatma yoluna girmesi kızlık zarına zarar vermez.

Bakire kızların mastürbasyon yaparken cinsel organına (vajinaya) herhangi sert bir cisim sokmaması dikkat edilmesi gereken en önemli unsurdur.

kadınlar mastürbasyon yapmak kendine güveni artırır. Kızların bir çoğu 20’li yaşlar da mastürbasyon yapma ihtiyacı içine girerler, bunun da en önemli nedeni artık vücudun ergenlik dönemini tamamlamasıyla kadınlık duygularının iyice artmasıdır.

Kızlar, kadınlar külotları üzerinden vajinayı uyarması küçük yaşlar da mastürbasyonu öğrenmesini kolaylaştırmıştır. Yalnız kızlar kendini güvende rahat hissettiğinde internet sitelerinden günümüz de filmler açarak izleyip bu şekilde de mastürbasyon yapma işlemini kolaylaştırmaktadır. İzlediği filmlerden etkilenen kızlar vajina dudakları ile sürtünme yolu ve gögüs uçlarını okşayarak bütün vücudunda titreme yolu ile doyuma ulaşmaktadır.

Kızların mastürbasyon yaparken kafasında mutlaka bir erkek canlandırması ve onunla birlikte olması düşüncesi vardır.

Genelde ya klitoris (bızır) vajina elle okşanır veya iki bacak açıp kapanarak sıkıştırılır veya kadına zevk verebilecek bir şeye sürtülür. Bakire olan kadınlar genelde bu şekilde mastürbasyon yaparlar. Ve bunun kızlık zarına hiç bir zararı yoktur. Daha az olarak klitoris okşanırken vajen girişine parmakla baskı uygulanabilir veya vajen girişi veya küçük dudaklar okşanabilir. Bunun da kızlık zarına hiç bir zararı yoktur.

Bazı bayanlar ise hem klitorise sürtünme veya baskı hemde vajen içine doluluk sağlayarak mastürbasyon yaparlar.

Duşta basınçlı Suyun klitorise tutulması ile mastürbasyon ise bayağı yaygın bir yöntemdir, bu da kızlık zarına zarar vermez.

zeynep

Sorry, the comment form is closed at this time.


© 2021 www.coolkadin.com, All Rights Reserved
ankara escort