Yukarı

Kadınlar Ezik Erkek Sevmez!

Araştırmalar gösteriyor ki kadınlar kendilerinden güçlü erkeklerden hoşlanırken, erkekler de kendinden daha zayıf kadınlarla mutlu oluyorlar. Peki biz kadınlar ezik erkek, zayıf erkek sevmiyorsak ne yapmalıyız? Karşımıza çıkan erkekler ezik duruyor nasıl davranmalıyız? sorusunu ise bu makalede bulacağınızı düşünüyoruz…

Kadınlarda başa vurma, küçümseme gibi davranışların erkeklere oranla daha fazla olduğunu hepimiz biliyoruz. Bu nedenle her an acaba yanlış bir şey mi söyledim korkusuyla bir kadının gözüne bakan erkek, kadın tarafından hem ezik, hem de zayıf olarak kabul edilir ve özünde bu erkek modeli aslında kadının tercih ettiği model değildir.

Biz kadınlar esasen bizi yönetebilen, bizim yerimize düşünen ve uygulayan erkekler ararken, çoğu zaman kedimize bağımlı erkekler yaratıyoruz. Bu nasıl oluyor derseniz aslında cevabı çok basit. Eğer bir kadın sürekli erkeğinin fikirlerini eleştirir ve onun yaptıklarına müdahale ederse bir süre sonra kendine bağımlı bir erkeğe sahip olur. Bu da kadının daha fazla sorumluluk almasına ve kadının erkek yerine düşünmesine neden olur. “Eeee peki yanlış da yapsa müdahale etmeyecek miyiz” diye sorduğunuzu duyar gibiyim. Tabii ki sonucu büyük sorunlara neden olacaksa müdahale edilmeli. Fakat örnek vermek gerekirse, erkek kadına hediye aldığında” Keşke şunu alsaydın, yada şöyle alsaydın ama yinede teşekkür ederim çok beğendim.” deseniz sizce ne kadar gerçekçi ve samimi olur dersiniz? Hiç! Çünkü önce eleştirdiniz ve sonra övgü yaptınız. Aynı şey size yapılsa hoşunuza gider miydi? Ya da partneriniz size nereye gidelim diye sordu siz de sen bilirsin dediniz ve beyefendi sizi bir yere götürdü, kendince iyi bir yere götürdü ama siz mekana girince mekanın yemeklerinden tutun da ışıklandırmasına kadar eleştiride bulundunuz. işte o zaman o erkeğin özgüvenli olmasını  beklemeyin. Bırakın ve sevdiğinizin sizi düşünmüş olmasının keyfini çıkarın.

Özellikle arkadaş ortamlarında gözlerini deviren kadınlarla sık karşılaşılır. Aslında erkeği küçümsemek olmasa da asıl amacı o ortamdaki saçma bulduğu konuşmayı onaylamadığını hissettirmektir etrafındakilere. Yani ben aslında her şeyi biliyorumdur verilmek istenen mesaj. Peki buna ne gerek var diye soruyorum sizlere ? Sonuç olarak sevdiğim diye tanıştırıyorsan yanındakini ona her fikri ile saygı duyman gerekmez mi? Bu davranışları yapan erkekle karşılaşma ihtimaliniz %25 iken, kadın oranı %75’dir.

%25 oranında erkeğin çoğu da böyle davranmayı yine partnerinden yani kadından öğrenmiş ve aslında işin uyanıklığına kaçan erkek modelidir. Çünkü erkekler ayrıntı ile ilgilenmezler ve hayatı, sevdiklerini olduğu gibi kabul ederler. Bu erkekler baskın rolü edinebilmek için kendince çözüm üretmiş, kısasa kısas mantığı ile hareket eden erkeklerdir.

Eğer bir erkek uzun süre geçmesine rağmen sizin söylediklerinizi yapıyorsa bu onun ezik olmasından ziyade, tartışmadan kaçtığını ve sizi bu halinizle kabul ettiğini gösterir. Bir süre sonra da sizin onun yerine düşünmüş olmanız ve karar veriyor olmanızın rahatlığına alışmış ve bu sizin sorun olarak gördüğünüz durumun olumlu yönünü fark etmiş demektir.

Aslında bilmemiz gereken şey şu, “Bir kralın karısı mı olmak istersiniz, yoksa bir kölenin karısı mı?” İşte herşey bu mucize cümlede gizli. Siz önce kim olmak istediğinize karar verin. Eğer bir kral ile birlikte olmak istiyorsanız önce siz partnerinize adeta bir kral gibi davranmalısınız, kölenin karısı olmak istiyorsanız da partnerinize emirler yağdırmaya ve eleştirmeye devam edin… Saygı ve statü ailede başlar.

zeynep

Sorry, the comment form is closed at this time.


© 2021 www.coolkadin.com, All Rights Reserved
ankara escort