Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/coolkadin/public_html/wp-content/themes/tomasdaisy/framework/modules/widgets/sticky-sidebar/sticky-sidebar.php on line 20

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/coolkadin/public_html/wp-content/themes/tomasdaisy/framework/modules/widgets/sticky-sidebar/sticky-sidebar.php:20) in /home/coolkadin/public_html/wp-content/plugins/smio-wpapi/class.controller.php on line 8

Warning: session_start(): Cannot start session when headers already sent in /home/coolkadin/public_html/wp-content/plugins/smio-wpapi/class.controller.php on line 11
Kadınlar da Cinsellik Düşkünüymüş!

Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/coolkadin/public_html/wp-content/themes/tomasdaisy/framework/modules/header/types/header-type2.php on line 213

Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/coolkadin/public_html/wp-content/themes/tomasdaisy/framework/modules/header/types/header-type2.php on line 214
Yukarı

Kadınlar da Cinsellik Düşkünüymüş!

ABD’deki Kinsey Cinsellik ve Üreme Araştırmaları Merkezi’nde yapılan bir araştırma seks konusunda bir tabuyu daha yıktı. Araştırma sonuçlarına göre erkeklerin sürekli olarak cinselliği düşündüğü, kadınların ise bunu yaşamsal anlamda çok da gerekli görmediği iddialarının gerçeği yansıtmadığı ortaya çıktı.

Kinsey Cinsellik ve Üreme Araştırmaları Merkezi’nin yöneticisi Julia Heiman’a göre kadınlar sanıldığının aksine erkekler kadar sık bir şekilde seksi düşünüyor.

Yaşları 18’le 81 arasında değişen 655 kadınla görüşen araştırmacılar, katılımcıların yaklaşık yüzde 96’sının cinsel arzuyu, birine bağlanmak, âşık olmakla ilişkili gördüğünü ve ‘Partnerim benimle gerçekten ilgileniyor’ inancı taşıdığını söylüyor.

Ruh hali libidoyu etkiliyor

Geleneksel düşünce kadın libidosunun mutsuzluk, sinir ya da heyecan gibi duygulardan olumsuz etkilendiği yönünde. Ancak araştırma, kadınların yüzde 25’inin kötü ruh halinden kurtulmak için seksi kullandığını gösteriyor. Kadınlar, erkeklerin fiziksel görünümünden de farklı şekillerde etkilenebiliyor. Kimisi yetenek ve entelektüel ifadelerle uyarılabilirken, kimi kadın bir erkeği izlemenin yoğun haz verdiğini söylüyor. Araştırmanın erkeklerle ilgili bölümünde de farklı psikolojik veriler var. Erkekler, cinsel uyarıcı olarak nitelenen imajlara baktıklarında sertleşme yaşıyor. Kadınların cinsel organlarıysa herhangi bir zamanda sekse hazır görünüyor.
Dr. Chivers, bir kadına seks yapan bir çift göstermeniz durumunda, kendisi farkında olmasa da cinsel organının tepki vereceğini söylüyor. “Gösterilen materyal hakkında konuşmasını istediğinizde hiç ilgisini çekmediğini bile söyleyebilir” diyor.

Uzmanlar ortalamada, erkeklerin cinsel arzusunun kadınlarınkinden hem daha güçlü, hem de ‘sabit’ olduğunu söylüyor. Kadınlar yumurtlama günlerinde cinsel fanteziye, mastürbasyona, kışkırtıcı şekilde giyinmeye, sekste ilk adımı atmaya, ayın diğer günlerine oranla daha yatkın oluyor. Erkeklerse fizyolojik olarak, tüm ay boyu üretken oldukları için ‘daima sekse hazır’.

Ancak bazı uzmanlar bu tarz katı formüllerin yaş, deneyim ve kültürün kişinin cinsel arzusu üzerindeki önemini göz ardı ettiğine dikkat çekiyor.

Seks terapisti Barry W. McCarthy’e göre kadın ve erkekler yaşlandıkça, seks konusunda birbirine benziyor: “Kadınlar seksi kontrol altında görürken, erkekler ‘evrenin seks tanrısı’ olma rolünden uzaklaşıyor.” diyor.

 

 

zeynep

Sorry, the comment form is closed at this time.


© 2021 www.coolkadin.com, All Rights Reserved