Yukarı

İş yerinde zinde kalmanızı sağlayacak 7 ipucu

Uzun çalışma saatlerinin üzerine günlük hayatın yorgunluğu gelince mesai boyunca uyanık kalmak kimi zorlaşıyor. Uykunuz açılsın diye kahve-çay ikilisiyle gününüzü geçirmek ise hem sağlığımızı kötü etkiliyor hem de ters etki yapıyor. Ancak her gün uygulayabileceğiniz bu 7 öneriyle artık daha zinde hissetmek mümkün.

is_yerinde_zinde_kalmak_2

1 – Temiz havaya çıkın
Masanızdan kalkıp biraz yürüyüş yapmak veya ofis dışına çıkıp temiz bir hava almak bedenen rahatlatır. Ayrıca kısa süreliğine dikkatinizi iş dışında bir şeye vermek sonrasında daha iyi yoğunlaşmanızı sağlar.

is_yerinde_zinde_kalmak_1

2 – Meditasyon yapın
Birkaç dakikanızı ayırarak olduğunuz yerde meditasyon yapmak hiç de zor değil. Ofis içinde mini bir meditasyon yapma alışkanlığı edindiğinizde daha iyi enerji depoladığınızı göreceksiniz. Bunun için telefon veya tabletinizden meditasyon uygulamaları edinebilirsiniz.

23-e1442574482704

3 – Eğlenceli bir şeyler yapın
Tüm gün bilgisayar ekranına bakmak veriminizi ve enerjinizi düşürür, sizi yorgun hissettirebilir. Yetişkinler için boyama kitapları, örgü yapmak veya gününüzle ilgili notlar almak sizi iş stresinden uzaklaştıracaktır.

is_yerinde_zinde_kalmak_4

4 – İş arkadaşlarınızla sohbet edin
Rutin işlerden sıkılmak daha yorgun hissetmenize neden olur. Birlikte çalıştığınız takım veya aynı ofisi paylaştığınız insanlarla sohbet etmek yalnızca sizin değil onların da enerjisini yükseltir.

is_yerinde_zinde_kalmak_6

5 – Aromaterapi uygulayın
Aldığınız kokular burnunuzdan doğruca beyninizin koku duyusu yanı sıra duygu ve hareket kontrolünü sağlayan kısmına gideceği için çevrenizdeki kokular motivasyonunuz açısından çok önemli. Okaliptüs, nane şekeri ve biberiye gibi kokular moralinizi yüksek tutmanıza ve enerjik kalmanıza yardımcı olur.

is_yerinde_zinde_kalmak_7

6 – Protein içerikli atıştırmalıklar tüketin
Düşük kan şekeri kendinizi halsiz ve durgun hissetmenize neden olur. Fıstık ve yerfıstığı ezmesi gibi yüksek protein içerikli atıştırmalıklar kan şekerinizi düzenler ve size enerji verir. Kahve ve şekerli yiyecekler ise size anlık enerji verip sonradan sizi daha yorgun hissettirir.

is_yerinde_zinde_kalmak_3

7 – Hafif egzersizler deneyin
İşyerinizde bile rutine dönüştürebileceğiniz esneme hareketleri gibi çok vaktinizi almayacak hafif egzersizleri deneyin. Kaslarınızın esnediğini ve çok daha enerjik hissettiğinizi göreceksiniz.

zeynep

Sorry, the comment form is closed at this time.


© 2021 www.coolkadin.com, All Rights Reserved
ankara escort