to top

İlişkilerde İntikam Duygusu

Güzel yürüyen ve büyük hayallerle yürüttüğünüz ilişkiniz sona erdi ve mutsuzluk, hüzün, hayal kırıklığı kapınızı çalmaya başladı. İçiniz buruk ve kırık, kendinizi ezik, büzük hissediyorsunuz. Bunları yaşamak gayet doğal öncelikle acıyı doğal olarak karşılamanız gerekir.

Hayatımız içerisinde psikolojik geçişlerimiz sürekli değişim halindedir. Özellikle kadınların hayat içerisinde her konuda, erkeklere göre duygu geçişleri daha çabuk değişir ve gelişir.

Ayrılık sonrası yaşadığınız haksızlık, yaşananları hak etmeme duygusu bir süre sonra öfkeye, hırsa ve intikama dönüşebilir. Bunun nedeni ise size verilen sözlerin , güveninizin yerle yeksan olması, hayallerinizin bir anda suya düşmesidir. Ancak unutulmamalıdır ki hayatta hiç bir şeyin garantisi yoktur. Anı yaşayın ancak hiç bir şeye kesin gözüyle bakmayın. Her sonucun psikolojisine hazırlıklı olursanız çok fazla üzülmez bu buhran durumu çabuk atlatırsınız.

Karşı taraftan intikam almak demek, o insanı önemsediğiniz ve değer vermeye devam ettiğinizin ve bir türlü unutamadığınızın göstergesi aslında… Asla böyle bir hataya düşmeyin. Bu tip durumlarda kendinizi önemseyin ve umursayın. Bir süre ayrı kaldıktan sonra karşınızdaki insana kısa bir mesajla “Seni affettim ancak bu seni umursadığım anlamına gelmez.” yazıp gülücük gönderin. Bu mesaj sonrasında karşınızdakinin kafasında soru işaretleri olacak, sizin hayatınızda her şeyin yolunda gittiğini düşünecektir.

İlişkilerden intikam duygusu zayıflık olarak değerlendirilir ve sizin karşı tarafa olan değerinizi daha çok düşürür.

Unutmayın, her ilişki devam edecek diye bir şey yok bazı şeyler istediğimiz gibi sonuçlanmasa da saygı ve sevgiyle mutlu sonla bitmeli.

 

 

 

 

admin

Sorry, the comment form is closed at this time.