to top

İç giyimde kumaş seçimine dikkat edin

Kendimizi iyi hissettiren etmenlerden bir tanesi kesinlikle iç çamaşırlarımız. Her ne kadar renk ve modeller dikkatimizi çekse de, rahatlık sağlayan ve daha da önemlisi sağlıklı olan kumaş seçimleri de son derece önemli rol oynuyor.

Esasında iç çamaşırı seçerken öncelikli olarak, gün içerisinde saatlerce cildimizle temas eden bu kumaşların sağlıklı olanlarını tercih etmeliyiz. Bu yüzden iç çamaşırın kumaşı ve yapısı son derece önem arz etmektedir.

1410941796penti-2014-2015-sonbahar-kis-kadin-ic-giyimi-ic-camasir-koleksiyonu-11

İç çamaşırları için en uygun kumaş türü genellikle pamuklu kumaştır. Ancak üretici firmalar maliyet sebebiyle naylon benzeri kumaşlar ile üretim sağlayabiliyor. Bizlere düşen, sağlık açısından baktığımızda, bu tür kumaşlarla üretilen bu ürünleri tercih etmek yerine çok daha sağlıklı olan tamamen pamuklu kumaşlarla üretilen iç çamaşırlarını tercih etmektir. Zira naylon içerikli iç çamaşırları, cilt ile teması eden noktalarda cildin hava almasını engelleyebilir. Bu da çeşitli alerjik durumlara ya da bakteri oluşumuna sebebiyet verebilir.

sc3bctyen-c3a7ec59fitBenzer şekilde sütyen seçimlerimizde de dikkat etmemiz gereken önemli bir husus göğüs yapısıdır. Göğüs yapınıza uygun bir kalıpta üretilen sütyenlerin seçimi son derece mühimdir. Aynı şekilde sütyenlerin iç tarafındaki kumaşın da uygun olması gerekiyor. Hareketi zorlaştıran sütyen seçiminden uzak durmak bunun aksine hareket kabiliyetini kolaylaştıran sütyenler seçmek doğru ve sağlıklı bir seçim olacaktır.

ikoncan

Sorry, the comment form is closed at this time.