Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/coolkadin/public_html/wp-content/themes/tomasdaisy/framework/modules/widgets/sticky-sidebar/sticky-sidebar.php on line 20

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/coolkadin/public_html/wp-content/themes/tomasdaisy/framework/modules/widgets/sticky-sidebar/sticky-sidebar.php:20) in /home/coolkadin/public_html/wp-content/plugins/smio-wpapi/class.controller.php on line 8

Warning: session_start(): Cannot start session when headers already sent in /home/coolkadin/public_html/wp-content/plugins/smio-wpapi/class.controller.php on line 11
Hindistan cevizi yağı doğal bir nemlendiricidir, sağlıklı bir cilt için bu yöntemleri uygulayabilirsiniz

Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/coolkadin/public_html/wp-content/themes/tomasdaisy/framework/modules/header/types/header-type2.php on line 213

Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/coolkadin/public_html/wp-content/themes/tomasdaisy/framework/modules/header/types/header-type2.php on line 214
Yukarı

Hindistan cevizi yağı doğal bir nemlendiricidir, sağlıklı bir cilt için bu yöntemleri uygulayabilirsiniz

Hindistan cevizi yağı kış mevsiminde doğal bir nemlendirici görevi görür. Normal cilt bakım rutininize dahil edebilirsiniz.

 

Değişen havanın etkisi ilk olarak cildimizde görülür. Kış mevsiminde cildin kuruluğu artar, bu da yüzün cansız görünmesine neden olur. Kuruluğu önlemek için kadınlar tekrar tekrar kozmetik kremler kullanırlar. Bununla birlikte, etkisi kısa sürer, ve cilt tekrar kurumaya başlar. Cildinize tekrar tekrar bakım uygulamak hem vakit kaybettirir hemde bakım kremlerine ayırdığınız bütçeyi zorlar. Böyle bir durumda kozmetik krem ​​yerine doğal bir yöntem deneyebilirsiniz.Doğal nemlendirici görevi gören bu tür birçok yağ olduğunu söyleyelim. Bunu kullandığınızda, cildiniz gün boyunca nemli kalacaktır. Ayrıca, cildiniz yumuşak ve pürüzsüz hale gelecektir. Kadınların cilt bakım rutinlerine birçok yönden dahil ettikleri hindistancevizi yağından bahsediyoruz. Hindistancevizi yağı doğal bir nemlendirici görevi görüyor, ondan ev yapımı nemlendirici krem ​​de hazırlanabiliyor. Ancak nemlendirici olarak kullanıyorsanız uygulama şekli doğru olmalıdır.

Nemlendirici Krem Yap

 

İçindekiler

-Rafine Edilmemiş Hindistan Cevizi Yağı – 1 Bardak
-E Vitamini Kapsül -1/2 çay kaşığı
-Lavanta esansiyel yağı-1 ila 3 damla (isteğe bağlı)

Yapma yöntemi

-Önce hindistancevizi yağının iyice erimesine izin verin. Bunun için bir kaseye sıcak su alın ve içine bir kavanoz rafine edilmemiş hindistancevizi yağı koyun. Isı, hindistancevizi yağının hemen erimesini sağlar.
– Eridikten sonra hindistan cevizi yağını bir kaseye alın ve içineE vitamini kapsülü ile uçucu yağı karıştırın. Dilerseniz cildiniz için en iyi olan lavanta yağı yerine başka herhangi bir uçucu yağ kullanabilirsiniz. Bütün bunları karıştırdıktan sonra hava geçirmez bir kavanozda veya şişede saklayın. Şişe veya kavanozun tamamen temiz ve kuru olması gerektiğini unutmayın. Soğuduktan sonra tam bir nemlendirici krem ​​gibi görünecektir.
– Yüz ve vücutta nemlendirici krem ​​olarak günlük olarak kullanabilirsiniz. Hafif ellerle masaj yaparak uygulamaya çalışın, böylece vücut tarafından iyi emilir. Kışın cildiniz daha çok kuruyorsa mutlaka hindistan cevizinden yapılan bu nemlendirici kremi kullanın.

Hindistan cevizi yağı uygulama yöntemi

Birçok kadın hindistancevizi yağını kış mevsiminde yüzlerini yıkadıktan sonra doğrudan yüzlerine uygular. Cildiniz yağlı veya normal ise, bunu hiç yapmayın. Aslında bu cilt tipinde alın ve burun kısmında yağ bulunur. Bu nedenle önce hindistan cevizi yağını yanağınıza sürün ve yağ biraz azaldığında iyice masaj yapın, ardından aynı elinizle burun ve alın bölgesine masaj yapın. Bunu yaptığınızda cilt daha sağlıklı görünecektir.

Bu önemli şeyleri aklınızda bulundurun

– Hindistan cevizi yağını nemlendirici olarak kullanıyorsanız, önce yüzünüzü yıkayın. Uygulamadan önce yüzdeki kirleri, ölü hücreleri ve bakterileri tamamen temizleyin.
– Cildiniz fazla hassassa ve alerjiye neden olabileceğini düşünüyorsanız uygulamadan önce kontrol ediniz. Bunun için önce elinize biraz rafine edilmemiş hindistan cevizi yağı alın ve çene çizgisi bölgesine uygulayın. Uyguladıktan sonra 24 saat bekleyin. Bununla ilgili herhangi bir sorununuz yoksa, cildiniz için güvenli olduğunu anlarız.
– Hindistan cevizi yağını normal cilt bakım rutininize dahil edebilirsiniz. Günde bir kez sabah ve akşam yüzünüzü yıkadıktan sonra uygulayınız. Yüzünüzde kuru lekeler varsa, leke tedavisi olarak bu bölgelere hindistancevizi yağı sürün.
– Hindistan cevizi yağı kullandığınızda yüzünüzde sivilce, leke veya sivilce varsa yada sivilce çıkmaya başlarsa, hemen uygulamayı bırakın.

admin

Sorry, the comment form is closed at this time.


© 2021 www.coolkadin.com, All Rights Reserved