Yukarı

Her Saç Problemini Gölgede Bırakacak Zencefilli Bakım

Yağmur veya kışın soğuğunda, bir fincan zencefil çayı varsa, bu mevsimlerin eğlencesi ikiye katlanır. Yemek yemenin zevki bile bir zencefil parçasını karıştırdıktan sonra değişir. Ayurveda’da zencefilin tıbbi özellikleri hakkında da pek çok şey var. Zencefil hem güzelliği artırır, hemde sağlığımız için birçok yönden yararlıdır.

Saç problemleri ile uzun süredir mücadele ediyorsanız, zencefil saç için çok faydalıdır.

Günümüzde sadece kadınlar değil erkekler aynı zamanda saç stilleri, sertlik ve kepek sorunu ile boğuşuyor. Zencefilin farklı şekillerde kullanılması ile birçok saç probleminden kurtulabilirsiniz.

Sabahları küçük bir zencefil yemek, saça yağlı doğal saçlar katar. Zencefil suyu ile karıştırılmış limon suyunun uygulanması saç büyümesine yardımcı olur.

Zencefil yağı

Zencefil saçı sertleşmekten koruyan antibakteriyel özellikler içerir. Ayrıca piyasada kolayca zencefil yağı bulabilir, bu yağı saçınıza da uygulayabilirsiniz.

Saç dökülmesini durdurmak için

Mevsim dönüşlerinde saç dökülmesi sorunu çok yüksektir, ancak saçınız fazla dökülüyorsa, dikkatli olun. Saçın köklerine zencefil suyunun sürülmesi saç dökülmesini de önler.

Saç büyümesini artırmak

Zencefil kullanımı saçları gürleştirmenin çok kolay ve ucuz yoludur. Zencefil saçlarını doğal olarak beslemek isteyenler için yarar sağlar. Kepek sorununuz için ise , saçta zencefil suyu ile yapılan masajdan 10 – 15 dakika arası kökten çözüm olacaktır.

Saç dökülmesi probleminden kurtulmak için

Saç dökülmesi probleminden kurtulmak için, birçok saç bakımı denedinizse , birde zencefil deneyin. Bu saçlarınız için faydalı olabilir. Zencefil saça uygulayınca çok faydalıdır. Zencefil suyu 10-15 dakika saçlı deride bırakılmalıdır. Zencefil suyu saç köklerine gider. Bundan sonra saçları şampuanla temizleyin. Saçlarınız artık daha sağlıklı ve güçlüdür.

Saç diplerinde kuruluğa bağlı tahrişler için

Saç derisinde oluşan kesikler Bazen kepek nedeniyle, kesiklerde ve baş derisinde akne sorunlarına neden olan çok fazla kaşınır. Fazla kaşıntı saçta saç dökülmeye neden olur. Zencefil, kesiklerin ve aknelerin sabitlenmesine yardımcı olan antimflamatuar özelliklere sahiptir.

Saç klişesini çıkarmak için

Zencefil suyuna zeytinyağını karıştırın ve saça uygulayın. Bir saat veya gece boyunca bırakın. Bu saçlarınızın parlamasını sağlar.

admin

Sorry, the comment form is closed at this time.


© 2021 www.coolkadin.com, All Rights Reserved
ankara escort