Yukarı

Hayatınızı güzelleştirecek 10 ipucu!

Basit ama gerçek!
Daha mutlu olmak sizin elinizde. Okuyacaklarınız sıradan gibi görünse de, uygulayın. Ne kadar işe yaradığını göreceksiniz…

“Off ne sıkıcı bir başlık” dediğinizi duyar gibiyiz. Ama bir bekleyin. Aslında çok basit olan, ilk duyduğunuzda “amannn klişe” diyeceğiniz birçok şey hayatınızın mutluluk anahtarını elinde tutuyor.

Ben kimim, neredeyim…
Sakın gülmeyin. Gülmeden önce bir deneyin. Baktınız olmuyor, o zaman dalga geçersiniz. Sabah uyandığınızda başka bir yerde olduğunuzu hayal edin. Başka bir gezegendesiniz mesela. Geçmişi hatırlamıyorsunuz. Nerede olduğunuz hakkında bir fikriniz yok. Dışarı çıkın, derin bir nefes alın ve yürümeye başlayın. Ne güzel. Endişe yok, soru işareti yok. Sadece heyecan var…

Hayır deyin
Bugün “hayır” diyeceğiniz 10 şeyi bir kenara not edin. Örneğin haberleri izlemeyin. Ayrıca buluşmaya gitmeseniz de olur, verdiğiniz sözü tutmasanız da. Size kendinizi kötü hissettiren insanlarla görüşmek zorunda değilsiniz, “hayır” deyin. Hayır demek, insana kesinlikle kendini daha değerli hissettiriyor. Çünkü istemediğiniz bir şeyi yapmak zorunda kalmıyorsunuz, birine uymayıp kendi kararlarınızı veriyorsunuz. Hayat kısa, “hayır” demeyi öğrenin.

Soru sorun
Bir soru birçok bilgiyi beraberinde getirir. İsterseniz cevabı olmayan sorular sorun. Şimdi yoldan geçen 10 kişiye “Birinci Dünya Savaşı neden başladı” deseniz, belki de 10 farklı cevap alırsınız. Kendinize “başarılı olacak mıyım” diye sorun, bunun da yine en az 10 yanıtı var. “Evet, hayır, şunu yaparsan evet, bunu yaparsan hayır, evet ama, hayır ama…” En çok istediğiniz cevabı seçin. Bulamıyor musunuz, o halde deneyin ve başarıp başaramayacağınızı kendiniz görün.

8 saat uyuyun
Yeni fikirler geliştirmek, sevdiğiniz insanı mutlu etmek, yeni fırsatlar yaratmak… Hepsinin başının uyku olduğunu biliyor musunuz? Güzel uyuyun, enerjiniz olsun.

Haberler yok
Yukarıda da yazmıştık. Tekrarlayalım. Haberleri izlemeyin. Ne zaman bir haber izlediniz de gününüz güzel geçti? Bir süre haber okumayın, izlemeyin. Sadece web sitelerinde canınızın istediklerine bakın…

Sindirim sistemi
Biliyorsunuz değil mi? Sinüsleriniz boşsa, damarlarınız tıkalı değilse ve sindirim sisteminiz düzgün çalışıyorsa hayat daha güzel! Tuvalete çıkamadığınızı düşünün. Karınınız ağrıyacak, rahatsız olacaksınız, bu da sizi mutsuzluğa itecek. Bu yüzden ne yapıyoruz? Bağırsaklarımızı çalıştıran yiyecekleri tercih ediyoruz. İşte bu kadar basit.

Komik bir şeyler izleyin
Şu anda endişe yaşıyor olmanız yarınki problemleri çözeceğiniz anlamına gelmiyor. Tek yaptığı, enerjinizi alıp götürmek. Bu yüzden endişenin tam tersini yapın, bol bol gülün. Evet bunu uygulamak kolay değil, biliyoruz fakat denemenizde bir sakınca yok. En beğendiğiniz komedi filmini seçin, video açın ve gülün. Yarım saat bunun için yeterli bir süre. Güldüğünüz zaman, kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlayan oksitosin hormonu salgıladığını duymuş muydunuz? Şöyle diyelim, mini bir orgazm gibi… Fena değil ama değil mi?

Önemseyin ama endişelenmeyin
Diyelim ki hayatınızı daha da güzel kılacak bir şey yapmak istiyorsunuz. Mesela kitap yazıp evden çalışmak ve aynı zamanda da çok zengin ve ünlü olmak gibi… O halde yapın ancak sonucunda odaklanmadan. Başlayın bir kitap yazmaya, fakat “of bu olmadı, berbat” demeyin. Endişenin size hiçbir zaman bir faydası olmaz. Ancak önemsemek çok önemli. Yaptığınız şeye önem verirseniz o, hayalden gerçeğe dönüşür.

SEVDİĞİNİZ BİRİYLE KONUŞUN
Üç şeye ihtiyacımız var: Bağlantı kurmak, rahatlamak ve başarmak. Üçü de bizim için çok önemli. Eğer sevdiğiniz birini arar ve onunla uzun uzun konuşursanız yukarıdaki 3 ihtiyacı da gidermiş olursunuz.

Şükredin
Şimdi bu size çok klişe gelecek bunu biliyoruz ancak bu yazmamızı engellemiyor. Zaten bunun çok sıradan olduğunu düşündüğü için birçok insan doğru noktayı bulamıyor. Aklınıza kötü senaryolar geliyorsa, endişelerinizden kurtulamıyorsanız, çevrenize bir bakın ve şükredin. Şükretmeye başladıktan sonra daha mutlu olacaksınız.

zeynep

Sorry, the comment form is closed at this time.


© 2021 www.coolkadin.com, All Rights Reserved
ankara escort