Yukarı

Hangi Oda Ne Renk Olmalı

Ev Dekorasyonunda Odaya Göre Renk Seçimi

Zamanımızın çoğunu geçirdiğimiz evimizde renklerin sandığınızdan daha fazla önemli olduğunu biliyor muydunuz? Doğru rengin doğru odada kullanılması, huzuru ve dinginliği sağlarken hayata motive olmanıza da yardımcı olur. Renklerin yanlış tonlarda kullanımı evde yaşayanları huzursuz ederek gerginliğe neden olabilmekte. Enerjisi oldukça yüksek olan kırmızı, tutku, heyecan ve iyimserliği çağrıştırdığı için doğru alanda kullanıldığında mutluluk verirken uyarıcı etkisi nedeniyle yatak odasında kullanıldığında kişinin gerginliğine neden olabilir. Ev dekorasyonunda genel olarak pastel ve uçuk tonlar geniş alanlara yayılırken canlı renkler aksesuarlarda kullanılarak denge sağlanabilir.

pembe-renkli-kombini-ile-beyaz-ev-dekorasyonu-modeli
Salon

Evde en çok vakit geçirdiğimiz ve misafirlerimizi ağırladığımız salonda doğru renk kullanımı pozitif enerjiyi arttırır. Yatıştırıcı etkileri nedeniyle salonda mutlaka kullanılması gereken renkler arasında yer alan deniz mavisi, mint yeşili ve uçuk pembeyi kullanarak farklı ve dinamik bir dekorasyona sahip olabilirsiniz.

istikbal-melodi-serisi-hali-22
Oturma Odası

Kendimize ayırdığımız vakitlerde kullanmayı tercih ettiğimiz oturma odalarında kitap okuduğumuz, müzik dinlediğimiz yani aktivitelerimizi gerçekleştirdiğimiz mekan için pastel renklere yönelmek en doğrusu. Sakinleştirici etkisi olan uçuk gri, gökyüzü mavisi ya da eflatun tonlarını rahatlıkla kullanabileceğiniz oturma odalarında püf nokta ise büyük eşyaların duvarlardan bir ton daha koyu olması.

turuncu-mutfak-dolabi
Mutfak

Canlı renkleri yaşamınızın her anında kullanmayı seviyorsanız ev döşerken en eğlendiğiniz yer mutfak olacak diyebiliriz. İştahı arttırdığı ve enerji verdiği için mutfakta rahatlıkla kullanılabilecek sarı-turuncu tonları size de misafirlerinize de hareket katacak. Pastel renkleri daha çok sevenlerdenseniz de canlı renkleri duvarın belli bir kısmında kullanarak dengeyi yakalayabilirsiniz.

su-yesili-banyo-fayans-modeli
Banyo

Diğer odalara göre daha küçük oldukları için canlı ve ağır renklerin kullanılmaması gereken banyolar için en ideal renkler mavi ve tonlarıyla destekleyen beyazla krem tonlarıdır. Hijyen hissi verdiği için banyo dekorasyonunda sıklıkla tercih edilen beyazı tıpkı salonunuzdaki gibi mint yeşili ve mavi tonlarından oluşan aksesuarlarla renklendirebilirsiniz.

lazzoni-yeni-trend-yatak-odasi
Yatak Odası

Uyku düzeni kişilerin uzn ömürlü olmasında oldukça etkili olduğu için yatak odasında agresiflii arttırabilen canlı tonlardan uzak durarak pastel tonlara yönelmeniz gerekiyor. Siniri azaltarak huzur veren renkler arasında yer alan bej, beyaz, uçuk sarı, kum rengi gibi tonları odanızda kullanarak kendinize oldukça sakin bir alan yaratabilirsiniz, Bu tonlar size fazla açık geldiyse yeni sezonda oldukça popüler olan altın renkleriyle hareket katabilirsiniz.

renkli-modern-bebek-odasi-dekorasyonu
Çocuk Odası

İçinizdeki çocuğu kaybetmediyseniz ve sosyal kurallar gereği evin geneline yansıtamıyorsanız çocuk odası bu konuda sizin kurtarıcınız olacak. Yaratıcılğı arttırdığı gözlemlenen parlak renkleri çocuğunuzun odasında dilediğinizçe kullanarak evin genelinden farklı bir oda hazırlayabilirsiniz.

zeynep

Sorry, the comment form is closed at this time.


© 2021 www.coolkadin.com, All Rights Reserved
ankara escort