Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/coolkadin/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/framework/functions-wordpress.class.php on line 258
Bebekler de yeşil kakanın nedenleri
Yukarı

Bebekler de yeşil kakanın nedenleri

 

Anneler özellikle ilk kez anne iseniz bu gibi durumla karşılaştığınız zaman endişeye kapılmanız oldukça normaldir.  Bebeğinizi eğer ki sıklıkla emziriyorsanız bebeğinizin kakasının rengi yeşil veya sarı olacaktır. Bebeğinizin kakası bu renkte ise korkulacak bir durum yok demektir.

Bebeğinizin kakası parlak yeşil ve köpüklü halde gelirse endişe etmelisiniz .  Emzirme esnasında ilk başta gelen ön sütü fazla alan ve sonradan gelen zengin içerikli anne sütünü içemeyen bebeklerde yeşil kaka görülebilir. Çünkü bebek ancak sonradan gelen süt sayesinde doyar. Doymayan bebek ön sütü sürekli içmeye devam edecektir. Bu durum ön sütte bulunan aşırı laktozun sindirilememesine ve yeşil kakaya neden olacaktır.

Eğer bebeğinizin kakası sümüklü, ışıltılı çizgi yeşil ise , bu normalde kaka da mukus olduğu anlamına gelir.Yani bebeğinizin herhangi bir şeyden  enfeksiyon kaptığı anlamına gelmektir. Bu gibi durumla karşılaştığınız zaman enfeksiyonun hızla yayılmasını önlemek için acilen bir bebek doktoruna başvurmanız gerekmektedir.

Aysegul

Sorry, the comment form is closed at this time.


© 2021 www.coolkadin.com, All Rights Reserved
ankara escort