Yukarı

Hamilelikte Nasıl Kıyafetler Giymeli?

Hamilelik dönemi her anlamda hassas ve önemli bir süreçtir. Bu dönemde giyilecek kıyafetlerin sağlıklı ve rahat hissettirmesi açısından önemlidir.

Hamilelik döneminde alınan kilolar ve vücutta oluşan değişiklikler anne adaylarının kıyafetlerine de yansır. Hamileliğin ilk 3 ayında anne adayı genellikle hamilelikten önceki kıyafetlerini giyebilir. Çünkü ilk 3 ayda kilo alımı çok az olur, hatta hiç kilo alımı olmayabilir. Hamilelik giysilerine anne adayı kilo almaya başladıktan sonra ihtiyaç duyar.

Hamile kıyafetlerinde modaya uyum sağlamaktan ziyade, içinde sizin rahat edebileceğiniz ve göbek ile kasık bölgelerinizi sıkmayacak, gün içerisinde sizi olabildiğince rahat ettirecek kıyafetler seçmeniz daha doğru olacaktır. Hamilelik giysileri hem hijyenik, hem de pratik olmalıdır. Bu dönemde anne adayları kolay terler, kolay üşürler, bu nedenle kat kat giyinmeyi tercih etmelidirler. Hamilelik süreci 9 ay 10 gün süren geçici bir süreçtir. Geçici bir süreç için daha sonra giyemeyeceğiniz sayısız hamile kıyafetleri almanıza gerek yoktur. Değişik kombinasyonlarda giyebileceğiniz 4 ya da 5 parça kıyafet size yetecektir.

Hamilelik döneminde dış giyim kadar iç giyimde çok önemlidir. İç çamaşırı naylon veya sentetik kumaşlardan değil, yumuşak pamuklu ya da yünlü kumaşlardan olmalıdır. Naylon kumaşlar sıcak tutacağından hamilelikte tavsiye edilmez. Normal giyimde de hafif ve bol giysiler tercih edilmelidir. Değişen hormonlar ile beraber göğüslerde büyüme olacağından eski kullandığınız sutyenler bir süre sonra olmayabilir. Seçeceğiniz sütyen, çok sert olmamalı ve vücudunuzu sıkmamalıdır. Aynı şekilde çoraplarınızın bacaklarınızı fazla sıkıştırmamalıdır. Ayakkabılar ise ortopedik tabanlı olmalı, tamamen düz olmamalıdır.

125478

admin

Sorry, the comment form is closed at this time.


© 2021 www.coolkadin.com, All Rights Reserved
ankara escort