Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/coolkadin/public_html/wp-content/themes/tomasdaisy/framework/modules/widgets/sticky-sidebar/sticky-sidebar.php on line 20

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/coolkadin/public_html/wp-content/themes/tomasdaisy/framework/modules/widgets/sticky-sidebar/sticky-sidebar.php:20) in /home/coolkadin/public_html/wp-content/plugins/smio-wpapi/class.controller.php on line 8

Warning: session_start(): Cannot start session when headers already sent in /home/coolkadin/public_html/wp-content/plugins/smio-wpapi/class.controller.php on line 11
Hamilelikte yapılması ve yapılmaması gereken egzersizler nelerdir?

Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/coolkadin/public_html/wp-content/themes/tomasdaisy/framework/modules/header/types/header-type2.php on line 213

Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/coolkadin/public_html/wp-content/themes/tomasdaisy/framework/modules/header/types/header-type2.php on line 214
Yukarı

Hamilelikte yapılması ve yapılmaması gereken egzersizler nelerdir?

Elbette diğer bayanlardan farklı olarak daha hassas durumda oldukları için daha dikkatli egzersizler yapmaları hem onlar için hem de bebekleri için oldukça fayda sağlayacaktır.

 

Yürüyüş size iyi gelecektir

Yürümek hem sizin ruhsal anlamda rahatlamanıza hem de spor açısından oldukça etkilidir. Ayrıca dolaşımın artmasına yardımcı olur ve pelvisi hizalar.Akşamları eşinizle ormanlık alanda veya sakin bir ortamda yapacağınız yürüyüş sizi oldukça rahatlatacaktır.

Yüzme kasların gevşemesi açısından oldukça etkilidir

 

Hamileliğinizin özellikle ileriki evrelerinde artan ağrılarına oldukça faydalı olabilecek egzersizdir.  Yüzme ayrıca mide kaslarını güçlendirir ve ağrıyan kaslarınızı gevşeterek sizin rahat bir hamilelik geçirmenize yardımcı olur. Genellikle bebeğin doğum için doğru pozisyonda olduğundan emin olunması önerilir.

Rahat bir hamilelik için kaçınılması gereken egzersizler

Gebelik sırasında kaçınılması gereken tek egzersizler, tüm temas sporları veya düşme olasılığını içeren herhangi bir aktivitedir. Ayrıca eklemleri ve kalçaları zorlayacak, yoga pozisyonlarını zorlaştıracak ya da yolda doktorluk yapmadan önce joging yapacak hiçbir şeyden kaçınmak önemlidir.

İlk üç aylık dönem için ;

Gizli üç aylık dönem olarak bilinir, her zamanki egzersiz rutininizi hissettiğiniz sürece tutabilirsiniz. Bebeğiniz, bu trimesterin sonuna kadar sadece bir ruj tüpünün büyüklüğündedir, bu yüzden sırtınıza yaslanmak, ağırlık kaldırmak sakıncaldıır.

 

İkinci üç aylık dönem

Sonunda göstermeye başlıyorsunuz ve bu da sizi hamile kıyafetlerinizde sevimli kılıyorken, aynı zamanda rahminizin sırtınız üzerinde uzanırken vena cava’ya baskı yapmaya başlayacak kadar büyük olduğu anlamına geliyor.

Bu herkes için olmaz, ancak sizin için olursa, bunu bileceksiniz. Baş dönmesi, veya mide bulantısı çekmeye başlar başlamaz oturup dinlenmeniz gerekir.

 

Üçüncü Trimester

İşler ciddileşmeye başlıyor, ciğerlerine sıkışan küçük ayaklarınız, masif kalp yanıklarınız, şişmiş ayaklarınız ve yorgunluk geri döndü ve bebek doğana kadar saatinizin dışarıda kalmasını beklerken, aktif kalmanız hem zihinsel hem de ve fiziksel olarak, özellikle teslimat zamanı yaklaştıkça  zor olabilir . Ancak, adımınızı gerçekten izlemenin zamanı geldi.

Dördüncü Trimester

Bekle, dördüncü trimester? Evet, bebeğin eninde sonunda ortaya çıkması gerekiyor, ama bebeğin doğmasından sonraki ilk üç ay, vücudunuz hala büyük hormonal, fiziksel ve zihinsel değişikliklerden geçtiği için, kendi trimesterleri olarak düşünülmelidir. Kendine karşı nazik olmanın bir zamanı olsaydı, işte bu o zaman dilimiydi!

Uykusuz geceler, ağrılı meme uçları ve post-partum maviler arasında, antrenmanların uyum sağlaması gerçekten zor olacak. Biliyor musunuz? Araştırmalar hamilelerin  dinlenmesini destekliyor! Çalışmalar, bir bebek sahibi olduktan sonra yoğun bir şekilde egzersiz yapan kadınların, kilolarını daha hızlı kaybetmekle kalmayıp, aynı zamanda hastalanma riskini de artırdıklarını göstermiştir.

Aysegul

Sorry, the comment form is closed at this time.


© 2021 www.coolkadin.com, All Rights Reserved