Yukarı

Hamilelik için en ideal yaş hangisidir?

 20 ‘li yaşta hamilelik

Kesinlikle biyolojik açısından, 20’li yaşlarınız bir bebeği tasarlayıp taşımak için en uygun zamandır. Ortalama kadının doğurganlığı 24 yaş civarındadır. 20’li yaşlarınızda daha sağlıklı yumurta hücrelerine sahip olursunuz ve düşük yapma riski veya doğum kusurları olan bebekleriniz sonraki on yıllardan daha düşüktür. Yüksek tansiyon veya diyabet gibi daha düşük bir hamilelik komplikasyonu riskiniz var. Bebeğiniz geldiğinde, siz yaşlandıkça zorluklarla başa çıkmak için daha fazla enerjiniz olacaktır. Ancak, 20’li yaşlarınızda, hala bir kariyer yolunu açıyor olabilirsiniz ve şu anda bir bebek sahibi olmak, profesyonel yaşamınızı etkileyebilir. Kazanç gücünüz düşük olabilir ve kendinizi borç problemleriyle karşılaşabilirsiniz. Yeni bir evliliğin içinde olabilirsiniz, ya da sadece hayattan zevk alıyor olabilirsiniz ve bir bebek gerçek bir meydan okumaya sebep olabilir.

30’lu yaşta hamilelik

30’lu yaşlarda bir bebeğinizin olması pratik ve mali anlamda mantıklıdır. Kariyerinizi oluşturmuş olmanız muhtemeldir ve kazanç gücünüz 20’li yaşlardan daha yüksek olabilir. Ebeveynlik konusunda da 20’li yaşlarınızda olduğundan daha rahat olabilirsiniz. Aynı zamanda, bebeğinize bakarken çok işe yarayacak çok fazla enerji ve dayanıklılığa sahip olmanız muhtemeldir. Ancak, 35 yaşına ulaştığınızda, doğurganlıkta bir düşüş olur ve Down sendromu, diğer genetik anormallikler ve kalp defekti gibi doğum kusurları daha fazla endişe kaynağı olur. 35 yaşından sonra, bebeğinizin bir doğum kusuruna sahip olma riskini belirlemenize yardımcı olacak tarama ve tanılama testleri önerilecektir. Ektopik gebelik ve düşük yapma gibi gebelikle ilgili komplikasyonlar ile sezaryen ile ilgili oranlar da 35 yaşından sonra artmaktadır.

40’lı yaşlarda hamilelik

Eğer 40’lı yaşlarda iken hamile kaldıysanız , kariyerinizde daha finansal olarak daha güvenli ve rahat olmanız muhtemeldir. Evliliğiniz veya ilişkiniz 20’li yaşlardan daha güçlü olabilir, çünkü çeşitli koşullar altında birlikte büyümek için zamanınız olur. Güçlü bir ilişki, bir aile yetiştirmek için sağlam bir temel sağlayabilir. Önceki yıllarda olduğundan daha az enerjiye sahip olmanıza rağmen, “mükemmel ebeveyn” olmak için kendinize daha az baskı uygulayabilirsiniz. Ancak, 40’larınızda hamile kalmak için bariz olumsuzluklar vardır. Her şeyden önce, 40’larınızda doğurganlıkta dik bir düşüş var. Ayrıca, yüksek tansiyon, diyabet, plasental problemler ve doğum komplikasyonları gibi daha yüksek gebelik komplikasyonları vardır. 40’lı yaşlarda hamile kalmaya karar verirseniz, bulaşıcı olmamaya çalışın.

İdeal yaşta gebeliğin faydaları neler?

Gebelik ne kadar erken yaşlarda olursa bebekte down sendromunun gelişme olasılığı o denli düşük olacaktır. 35 yaş üzeri hamileliklerde, gebelik risk taşır. Bu risk 38 yaşından itibaren ciddi bir oranda artar. Geç gebeliklerle down sendromunun gerçekleşme riski artmaktadır.

Aysegul

Sorry, the comment form is closed at this time.


© 2021 www.coolkadin.com, All Rights Reserved
ankara escort