to top

Güçlü Kadın Psikolojisi

Kariyer hedefi olan, sosyal hayatlara çeşitli vizyonlara, misyonlara sahip olan kadınlar güçlü kadınlardır. Böyle kadınlar gerek iş gerekse özel hayatlarında her olumsuzluğun karşısında ayakta durabilen, mücadeleci ruha sahip kadınlardır.

iş kadını

Güçlü olmaları onların hassas olmadıkları anlamına gelmemeli. Kolay kolay ağlamazlar ağladıklarında da herkesin içinde ağlayamazlar. Bir başarısızlıklarında ya da biten ilişkilerinin ardından önce kendi davranışlarını analiz edip neden, sonuç ilişkisine bağlı olarak kurgusal düşünmeye başlarlar. Bu şekilde sonuca ulaşmaya başlarlar.

ağlayan kadın

Öz eleştiriye açıktırlar, sorgularlar ancak hata kendilerinde ya da karşısında olsa dahi bir çıkış yolu bulup yıkılmadan ayakta durmayı başarırlar.

Çok büyük acılar yaşasalar dahi yine de tebessüm edecek kadar pozitif ruhludurlar. Özel ilişkilerinde genelde umursamaz olurlar çünkü kendilerine değer verdikleri kadar karşısındaki insana da değer verirler. Çünkü karşısındaki insanı değerli kılanın, kendilerinin verdikleri değer ve önem olduğunu bilirler. O yüzden terk edilseler dahi bunun psikolojisini kolay atlatırlar.

gülen kadın

Hayatlarının Polyanna’sı değildirler. Kolay kolay kırılmazlar, üzülmezler ve küsmezler, kendileriyle barışıkdırlar.

Güçlü kadınlar hassas noktalarını gizlemesini iyi bilirler. Asla kişiliklerinden ödün vermezler.

emin kadın

Onları kazanmak zordur, kaybetmek ise kolaydır.

 

 

 

 

admin

Sorry, the comment form is closed at this time.