to top

Gözlük Kullananlar İçin Makyaj Önerileri

Eğer gözlük kullanan biriyseniz sakın makyaj yapmayı önemsememezlik yapmayın. Aksine çerçevelediğiniz gözlerinizi daha da ön plana çıkartabilirsiniz.

Gözlük kullandığınız zamanlarda yapabileceğiniz makyaj tüyoları yazımızda; 

– Gözlük camının gözlerinizi nasıl gösterdiği en önemli yer

Gözlük yüzünden gözleriniz küçük ya da büyük görünüyorsa makyajınızı ona göre yapmanızı tavsiye ederiz. Gözleriniz küçük görünüyorsa makyajınızı gözü büyük gösteren göz makyajı, büyük görünüyorsa gözlerinizi küçük gösteren göz makyajı yaparak tezatlık yaratmalısınız.

– Gözlük çerçevenizin kalınlığına dikkat etmelisiniz

Gözlerinizi daha güzel göstermek için, gözlük çerçeveniz inceyse ince eyeliner, kalınsa kalın eyeliner çekmeniz gözlerinize hareket katacaktır. Çünkü kalın çerçeveli bir gözlükte ince çizgi görünmez. Aynı şekilde ince çerçeveli hatta çerçevesiz gözlük kullanıyorsanız incecik çektiğiniz, kısacık kuyruğu olan eyeliner zarifliğinizi ortaya çıkaracaktır.

– Eyeliner’ın nasıl göründüğü çok önemli

Keskin hatlı çizgiler yerine hafifçe dağıtılmış eyeliner çizgisi gözlükle beraber sizi daha doğal, buğulu ve gizemli gösterir.

– Buğulu göz makyajından vazgeçme

Gözlük takıyorsunuz diye makyajınızın görünmeyeceğini hissine kapılmayın. Gözünüzün altında dağıttığınız kalem bile buğulu gözlere sahip olmanız için bir adım.

– Gözlerinizin küçük göründüğünü düşünüyorsanız bunlara dikkat!

Buğulu göz makyajı yapacak vaktiniz yoksa tüm gözünüzün etrafına koyu renk kalem çekin ve sonrasında alt göz çizginizin olduğu kısmı parmağınızla ya da kulak temizleme çubuğu ile dağıtarak buğulu havayı yakalamaya çalışın. Gözünüzün içine de nude ya da beyaz renkte kalem kullanmanız ise gözlerinize derinlik katacaktır.

– Tam tersi gözlerinizin çok büyük göründüğünü düşünüyorsanız bunları yapın!

Farlarla uğraşacak vaktiniz yoksa gözünüzün ya alt kısmına ya da üst kısmına incecik siyah kalem çekin. Gözünüzün içine de siyah kalem kullanırsanız gözleriniz daha da küçük görünerek istediğinizi elde etmiş olursunuz.

– Makyajınızı eksiksiz yapın ya da yapmayın!

Tek vazgeçilmeziniz rimelleriniz. Gözlük camlarından taşarcasına haykıran uzun ve gür kirpiklerin etkisi kadar güzel görüntü yoktur. Alerjik durumlardan dolayı rimel kullanamıyorsanız, kirpikleriniz uzunsa kirpik kıvırıcısından yardım alabilirsiniz.

– Tüm bakışlarınızı etki katan aslında kaşlarınız.

Yüz şeklinizle, gözlük çerçevenizin şekliyle uyumlu olarak kaşlarınızı şekillendirin. Saçlarınıza uygun bir renkle kaşlarınızı kaş farı ya da kaş kalemi yardımıyla doldurun. Kaşlarınız mutlaka görünmeli. Gözlük çerçeveniz kaşlarınızın üzerine geçmemeli.

– Dudak makyajınız çok çok önemli.

Canlı renkler vazgeçilmeziniz olsun. Fuşya, mor gibi dikkat çekici renkler size çok yakışacak. Çok iddialı olur diye düşünmeyin, çünkü gözlüklerinizin havası dudak makyajınızı dengeler. Ayrıca parlatıcı kullanarak dudaklarınızı daha kalın bile gösterebilirsiniz.

– Son adım ise allık

Gözlükleriniz yanaklarınızı kapatsa dahi sıcak tonlarda allık kullanmayı unutmayın. Pembe, masum yanaklar sizi soluk görünmekten alıkoyar. Hatta elmacık kemiklerinizin üzerine hafifçe aydınlatıcı sürerseniz daha da hoş olur.

admin

Sorry, the comment form is closed at this time.