to top

Göğüs Büyütücü 5 Egzersiz

Günümüzde göğüslerinin küçük olduğunu düşünen yüz binlerce kadın bıçak altına yatmakta. Bu da gösteriyorki bir çok kadın göğüslerinden memnun değil. Fakat bıçak altına yatmaktan korkan bir çok kadın yeni yöntemler arayışına giriyor. Biz de sizler için göğüs büyütücü egzersizleri anlatmak istedik. Burada bilinmesi gereken konu doğru kas grubunu çalıştırmak olmalıdır.
1- Dikey şınav: Göğüs büyütme egzersizleri içinde uygulaması en kolayıdır. Şınav hareketine oldukça benzer. Aralarındaki fark ise, şınav hareketi yerden destek alınarak yapılırken dikey şınavda hareket için bir duvardan destek alınır.
Ayaklarınızı omuz genişliğinde açın ve avuç içi duvara bakacak şekilde kollarınızı duvara yaslayın. Burnunuz duvara değinceye kadar kollarınızı dirseklerden bükün. Burnunuz duvara değme noktasına geldiğinde bu şekilde 10 saniye kadar bekleyin ve tekrar eski konumunuza geri dönün. Bu hareketi 5 sefer tekrarlayın.

dikey şınav

2- Sinek hareketi : Sırt üstü uçuyor gibi gözükeceğiniz için sineğe benzetilmiş. Egzersiz tahtasına sırt üstü yatın. Bu egzersiz için iki adet ağırlığa ihtiyacınız var. Ellerinize ağırlıkları aldıktan sonra kollarınızı yere paralel oluncaya kadar açın. Daha sonra kollarınızı göğsünüzün üstünde birleştirecek şekilde kaldırın. Hareketin etkili olabilmesi için setler sırasında kollarınızın düz olmasına dikkat edin. Dirseklerden büktüğünüzde hareket gücünü ve etkisini kaybedecektir.

sinek hareketi
3- Dönerek Şınav : Duruş itibari ile klasik şınav hareketine benzese de hareketin yapılışı ve hedeflediği kas kitlesi tamamen farklıdır. Normal şınav çekerek harekete başlayın.Yukarı kalktığınızda, vücudunuzun düz pozisyonda olmasına dikkat edin. Sol kolunuzu düz tutarak yukarıya doğru açın. vücudunuz sol kolunuzla birlikte dönsün. İki kol arasındaki mesafeniz 180 derece olduğunda hareketi bitirmek için sol kolunuzu şınav pozisyonuna geri getirin. Bir şınav daha çekin. Bu sefer sol kolunuzu destek olarak kullanıp açma hareketini sağ kolunuzla yapın. Bu hareketi 10 ar kez 3 set halinde tamamlayın.

dönerek şınav
4- Asansör şına : İşte şınav pozisyonuna benzer bir hareket daha. Sizin de gördüğünüz gibi şınavın farklı versiyonları prektoral kasların çalışması için kullanılan en etkili göğüs büyütücü egzersizleri oluşturuyor. Bu hareketin klasik şınavdan farkı ayakların yerde olması yerine yerden 25-30 cm yüksekliğinde olan bir nesnenin üzerinde olmasıdır. Ayaklar parmak ucunda durmalı ve öne arkaya hareket etmemelidir.

asansör şınav
5- Göğüs Dips: Spor salonlarında bu hareket için özel aletler bulunuyor. Fakat siz bunu evde çok rahat bir biçimde sandalye aracılığıyla da yapabilirsiniz. Sandalyeye oturun. Daha sonra iki elinizle sandalyenin yanlarından tutarak kendinizi öne doğru kaydırın. Ayaklarınızı dizden bükün. Ağırlığınız kollarınızda olsun. Kollarınızda vücudunuzu indirip kaldırın.

göğüs dips
Eğer siz de neştersiz veya hiçbir operasyon yaptırmadan göğüslerinizi büyütmek istiyorsanız bu egzersizleri deneyebilirsiniz. Nede olsa bir zararı yok. Her şeye rağmen bizce denemeye değer.

zeynep

Sorry, the comment form is closed at this time.